20. 06. 2018 10:35 , článok bol aktualizovaný 20. 06. 2018 12:34 | MOSKVA/Robert Ďurkáč

Nová tradícia na MS? Upratujúci fanúšikovia si vyslúžili obdiv celého sveta

Sociálne siete zaplavili ich snímky a videá.

Upratujúci fanúšik po dueli s Poľskom.
Upratujúci fanúšik po dueli s Poľskom. Foto: Reprofoto: Twitter/PF World Cup

Internet zaplavili snímky a videá futbalových fanúšikov, ako po sebe upratujú odpadky na štadiónoch, na ktorých sa hrajú majstrovstvá sveta v Rusku.

Na sociálnych sieťach nájdete množstvo pozitívnych príspevkov na adresu japonských a senegalských priaznivcov, ktorí po sebe zbierajú potraviny, krabice, fľaše a mnoho iných použitých vecí, ktoré v návale radosti boli rozhádzané všade navôkol. Píše portál dailymail.co.uk .

Ako prví sa k tomuto peknému činu odhodlali fanúšikovia Japonska, ktorí zvíťazili nad Kolumbiou 2:1. Na videu je vidno, že ľudia z krajiny vychádzajúceho slnka robia túto činnosť na štadióne v Saransku s úsmevom. 

Zdroj: Twitter/Football Tweet

Veľmi zodpovedne ich napodobnili ich africkí "kolegovia", ktorí svedomito zbierajú hromadu smetí medzi sedadlami v moskovskej Otkritie Arene po cennom triumfe 2:1 nad Poľskom.

Množstvo ľudí obetavým jedincom za tento čin tlieskalo a jednohlasne hovorilo o rešpekte. Zdá sa, že kým po prehrách a frustrácii sa hľadiská ničia, v prípade výhry to vyzerá na spolupatričnosť. Stane sa z toho nová tradícia? 

Zdroj: Twitter/PF World Cup


VIAC Z WC 2018