13. 07. 2018 12:20 | MOSKVA/TASR

Legenda nemeckého futbalu vo finále favorizuje Francúzov

Podľa majstra sveta z roku 1990 prinesie najbližších šesť až osem rokov vo svetovom futbale dominanciu Francúzska a Anglicka.

Legendárny nemecký futbalista a bývalý kapitán národného tímu Lottar Matthäus.
Legendárny nemecký futbalista a bývalý kapitán národného tímu Lottar Matthäus. Foto: AP Photo/Alexander Zemlianichenko

Nemecký futbalový majster sveta Lothar Matthäus favorizuje vo finále 21. MS v Rusku mužstvo úradujúceho európskeho vicešampióna z Francúzska. To bude v moskovských Lužnikách v nedeľu 15. júla čeliť Chorvátom (17.00 SELČ), ktorí sa do finále MS prebojovali prvýkrát.

Podľa majstra sveta z roku 1990 prinesie najbližších šesť až osem rokov vo svetovom futbale dominanciu Francúzska a Anglicka. Angličania v semifinále vypadli s Chorvátskom po prehre 1:2 v predĺžení. 

Francúzsky tréner Didier Deschamps počas tréningu pred finále MS v Glebovci.
Francúzsky tréner Didier Deschamps počas tréningu pred finále MS v Glebovci. Foto: TASR/AP
 

"Francúzsko a Anglicko budú tvoriť smotánku svetového futbalu nasledujúcich šesť až osem rokov. Najmä preto, lebo uplatňujú momentálny recept na úspech. Ním už nie je držanie lopty, ale rýchlosť prevedenia. Francúzi aj Angličania majú v tímoch loptových umelcov, ktorí vedia vytvoriť priestor pri driblingu," napísal Matthäus v pravidelnej analýze pre agentúru DPA.

"Vo finále favorizujem Francúzov práve pre ich rýchlosť, ale Chorváti na nich môžu nájsť odpoveď. Tak ako to ukázali aj proti Anglicku. Majú veľkú mentálnu silu. V Chorvátsku sa deti na uliciach učia univerzálnosti a asertivite. Pravdepodobne by sa práve z týchto dôvodov niektorí chorvátski reprezentanti nedostali do nemeckého národného mužstva," dodal 57-ročný bývalý kapitán Nemecka.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z WC 2018