Mimoriadna správa
Pre vtáčiu chrípku museli v bojnickej ZOO utratiť desiatky vtákov
Viac v článku
02. 12. 2019 00:27 | BRATISLAVA/zg

Kandidátky odovzdalo 25 strán a hnutí, OĽaNO bolo posledné

Strany sa svoje čísla dozvedia tento piatok.

Voľby
Voľby Foto: TASR

V parlamentných voľbách sa chce o hlasy voličov uchádzať 25 strán, hnutí a koalícia. Teraz ich musí štátna volebná komisia zaregistrovať a v piatok (6. decembra) vyžrebujú aj ich čísla.

Oznámila to v pondelok (2. 12.) šéfka odboru volieb ministerstva vnútra a zapisovateľka komisie Eva Chmelová po ich prevzatí.

Strany a hnutia museli zložiť aj tzv. volebnú kauciu vo výške 17-tisíc. V prípade, že subjekt nezíska dve percentá, kaucia prepadne v prospech štátu.

Posledným subjektom, ktorý odovzdal kandidátnu listinu, bolo hnutie OĽaNO. Na ministerstvo prišli deväť minút pred koncom termínu.Ten bol z nedele (1. decembra) na pondelok o polnoci. Jeho šéf Igor Matovič meno líderky, ktorú avizoval v relácii TV Markíza Na telo, nepovedal.

Lídri OĽaNO pri odovzdávaní kandidátnej listiny hnutia.
Lídri OĽaNO pri odovzdávaní kandidátnej listiny hnutia. Foto: TVNOVINY.sk
 

"Je to obyčajná žena z východu. Niekto ju pozná, niekto nie. Chceme, aby práve takáto obyčajná žena porazila mafiu. Líderku oficiálne predstavíme v utorok," povedal Matovič.

Kandidujú aj dvaja súčasní nezaradení poslanci Peter Marček a Martina Šimkovičová, ktorí sa budú o dôveru voličov uchádzať v strane Hlas ľudu. Líderkou bude bývalá moderátorka.

Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára. Oficiálna volebná kampaň sa začala 5. novembra. Politické subjekty môžu na kampaň minúť najviac tri milióny eur vrátane dane z pridanej hodnoty. Musia mať transparentný účet. Kampaň sa končí volebným moratóriom, teda 48 hodín pred dňom konania sa volieb.

 

Komentáre ( 0)