01. 01. 2020 17:09 | BRATISLAVA/TASR

Andrej Danko: Rok 2020 bude plný výziev, ktoré musíme zdolať spoločne

Predseda parlamentu sa pri príležitosti 27. výročia vzniku SR zúčastnil slávnostnej svätej omše.

Slávnostná svätá omša pri príležitosti vzniku Slovenskej republiky.
Slávnostná svätá omša pri príležitosti vzniku Slovenskej republiky. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Slovenky a Slováci si zaslúžili samostatný štát. Nie je dokonalý, ako mladá demokracia máme stále, čo doháňať, ale s vypätím všetkých síl budeme pracovať na tom, aby sme naň mohli byť stále hrdí. Vyhlásil to predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko v deň 27. výročia vzniku Slovenskej republiky. Pri tejto príležitosti sa tak, ako po minulé roky, zúčastnil slávnostnej svätej omše, ktorá sa konala v Katedrále svätého Martina v Bratislave.

Šéf parlamentu Andrej Danko opäť privítal Nový rok účasťou na slávnostnej svätej omši v Dóme svätého Martina. Ten je tichou pripomienkou dôležitých dejinných udalostí, ktoré formovali aj dnešné Slovensko. „V tejto významnej katedrále sa už niekoľko rokov v tento výnimočný deň stretávajú predstavitelia nášho štátu, ktorí tak jasne vysielajú signál, že aj napriek názorovým rozdielom, si ctíme vznik našej milovanej republiky, ktorá si po stáročiach prispôsobovania sa začala písať vlastnú históriu. Slovenská republika prešla neľahkú cestu, dokázali sme však, že sme rešpektovaným členom Európskej únie, občania môžu slobodne cestovať v rámci Schengenu, rozvíjame parlamentnú spoluprácu na všetky svetové strany," priblížil predseda Národnej rady SR Andrej Danko.

Zároveň je však podľa jeho slov stále na stole niekoľko výziev, ktorým Slovensko bude musieť čeliť a zvládnuť ich. „Blížia sa parlamentné voľby, ktoré ukážu, akým smerom by sa mal štát ďalej uberať. Najväčšou výzvou bude zostavenie vlády tak, aby Slovensko mohlo naďalej plne fungovať. Spomenúť môžem aj digitálnu bezpečnosť a výstrahy s tým spojené," povedal šéf parlamentu.

V tento deň je rovnako podľa neho dôležité, pokorne skloniť hlavu a hľadať správne riešenia a východiská, ako sa naštartovať do nového kalendárneho roka. „Dovoľte mi, aby som zaželal všetkým Slovenkám a Slovákom a aj národnostným menšinám, aby boli hrdí na našu mladú demokraciu, ktorá po rokoch trápenia a stáročiach útlaku našla svoju cestu a zaradila sa medzi úspešné európske republiky. Prajem nám, aby sme boli pozitívnejší, aby sme boli uvedomelejší, a aby sme nezabúdali na svoju históriu, z ktorej sa máme poučiť v budúcnosti," uzavrel predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko.

 

Komentáre ( 0)