Mimoriadna správa
Sledujte NAŽIVO: Igor Matovič prináša nové informácie ohľadom testovania
Viac v článku
14. 02. 2020 14:10 | BRATISLAVA/Marcel Marcišiak

Môže kontroverzné video uškodiť Andrejovi Kiskovi vo voľbách? Jednoznačný verdikt politológa

Na sociálnych sieťach sa už objavila fotografia, ktorá ukazuje miestnosť z iného pohľadu. Podľa tohto záberu vôbec nešlo o skrytú kameru.

Andreja Kisku spomínajú v kontroverznom videu
Andreja Kisku spomínajú v kontroverznom videu Foto: koláž TVNOVINY.sk

Andrej Kiska vedel, že pozemky, ktoré kúpil, boli získané podvodom. Vyplýva to z videa, na ktorom sa niekdajší údajný podtatranský boss Milan Reichel rozpráva so stavebníkom Michalom Šuligom. Uverejnil ho anonym a prišlo aj do redakcií viacerých médií. Ozývajú sa hlasy, že tento záznam bol umelo vyrobený.

O kauze pozemkov pod Tatrami sa vo videu rozpráva dvojica Reichel a Šuliga, pričom často spomínajú aj Júliusa Sirockého. Reichel sa v nahrávke od Šuligu dozvedel, že Kiska mal údajne vedieť o tom, že pozemky, ktoré kupoval, boli získané podvodom. Tatranského bossa to prekvapilo i nahnevalo.

Celá nahrávka má veľmi kvalitný obraz i zvuk. Nie je zrejmé, kde ani kedy vznikla. Na YouTube ju nahral novovzniknutý účet Alien23 Alien23. Môžete ho nájsť po kliknutí TU.

Andrej Kiska sa okamžite ohradil a na sociálnej sieti napísal, že ide o primitívne video so zlými hercami. Poznamenal, že Šuligu i Reichela vyšetruje polícia pre rôzne podvody. Navyše naznačil, že ide o pomstu Roberta Fica, ktorú mu vraj pred časom sľuboval.

„Veľmi sa bojí ďalšej prehry vo voľbách, a preto som dlhodobo hlavným terčom Smeru aj v tejto predvolebnej kampani. Mňa nezastraší amatérsky zinscenované video na štýl Kočnera, ktorý volal Fica šéf," uviedol Kiska na Facebooku.

Predseda strany Za ľudí vo veci už podal aj trestné oznámenie.

Na Kiskove slová už zareagoval aj predseda strany Smer Robert Fico. Ostro sa voči nim ohradil.

„Mne sa zdá, že v tejto krajine zodpovedám za všetko vrátane vetra, dažďa, tepla a zimy. Je to smiešne. Tento upotený pán z Popradu by sa mal konečne spamätať. Mňa absolútne nezaujíma, kde je, čo je, je to vec orgánov činných v trestnom konaní. My tu dnes riešime podstatne vážnejšiu agendu a to sú dôchodky, rodinné prídavky, Istanbulský dohovor. Už to je úplne trápne. Vždy keď na neho niečo vyjde, ja netuším, o čo ide, tak vždy hovorí, lebo Fico. Prepáčte, ja k tomu nemám čo povedať," zareagoval Fico.

Napriek tomu, že ide pre Andreja Kisku o veľmi nepríjemné video, politológ Radoslav Štefančík si nemyslí, že by mu uškodilo.

„Všetci dobre vieme, že pán Kiska mal problémy pri kúpe pozemkov pod Tatrami a jeho volič je podľa mňa presvedčený, že Andrej Kiska je nevinný. Antikiskovec sa zasa ešte viac utvrdí vo svojom presvedčení, že Andrej Kiska je podvodník," zhrnul Štefančík.

Politológ pošpekuloval aj nad samotnou dôveryhodnosťou záznamu. A veľmi sa mu nepozdáva.

„Keď som si to video pozrel, tak mám skutočne veľké pochybnosti o jeho autenticite. Mám skôr taký pocit, ako keby bolo dodatočne vyrobené pre účely diskreditácie pána Kisku," zamyslel sa Štefančík.

Túto špekuláciu potvrdzuje aj fotografia, ktorá sa objavila na sociálnych sieťach. Ukazuje miestnosť aj z iného pohľadu. Podľa tohto záberu vôbec nešlo o skrytú kameru.

Dokonale ukrytá kamera v strede gulečníkového stola.

Uverejnil používateľ Stojatá Voda 2.0 Štvrtok 13. februára 2020

Komentáre ( 0)