29. 02. 2020 11:57 , článok bol aktualizovaný 29. 02. 2020 13:08 | BANSKÁ BYSTRICA/tvnoviny.sk, TASR

Vo volebnej miestnosti v Banskej Bystrici zomrel dôchodca. Voľby tam prerušili

Sobotné parlamentné voľby sa tak predĺžia do 23.00 h.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Profimedia.sk

 Vo volebnej miestnosti na Základnej škole Jána Bakossa v Banskej Bystrici zomrel dôchodca. Voľby tam prerušili. Informuje o tom sme.sk.

Na miesto prišli hneď policajti aj záchranári. Podľa portálu noviny.sk mal muž okolo 78 rokov.

Mužovi prišlo zle a skolaboval priamo vo volebnej miestnosti, na polhodinu ju preto museli uzavrieť. Potvrdila to banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

"Žiaľ, počas volieb došlo k smutnej udalosti. Vo volebnom okrsku číslo štyri zomrel volič. Od 9.30 do 10.00 h bolo v tejto miestnosti prerušené hlasovanie. O dobu prerušenia bude predĺžený čas volieb v uvedenom okrsku, teda do 22.30 h," uviedla hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Marhefková.

Muž mal podľa polície pravdepodobne zdravotné problémy. Pomôcť mu už nedokázali ani privolaní záchranári. Polícia zrejme nebude začínať trestné stíhanie, doplnila Faltániová.

Voľby sa predĺžia

Sobotné parlamentné voľby sa predĺžia do 23.00 h. Týka sa to aj volebného moratória. Dôvodom sú úmrtia členky volebnej komisie vo Veľkom Krtíši a voliča v Banskej Bystrici. 

Volebné miestnosti tam boli na istý čas zatvorené, a preto sa voľby predlžujú. Informovala o tom riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na Ministerstve vnútra SR Eva Chmelová.

Komentáre ( 0)