29. 02. 2020 22:00 , článok bol aktualizovaný 29. 02. 2020 23:00 | BRATISLAVA/mm

Takto odhadol výsledky exit poll

Do parlamentu by sa dostalo osem politických strán.

Národná rada Slovenskej republiky
Národná rada Slovenskej republiky Foto: shutterstoc.com

Všetky volebné miestnosti sa už zatvorili, skončilo sa volebné moratórium. Kým sa spočítavajú hlasy, môžete si pozrieť výsledky exkluzívneho exit pollu, ktorý pre TV Markíza pripravila agentúra FOCUS. Podľa neho by sa absolútne prepísala politická mapa.

Voľby vyhralo OĽaNO s takmer 26 percentami, čo je obrovský nárast oproti posledným zverejneným prieskumom.

Za hnutím Igora Matoviča sa umiestnil vládny Smer, pri ktorom sa potvrdil upadajúci trend z posledných týždňov. Sociálni demokrati presvedčili, podľa exit pollu, necelých 15 percent voličov.

Treťou najsilnejšom stranou sa stala koalícia PS/Spolu so ziskom 9,7 percenta. Za progresívcami sa umiestnila SaS, ktorá poskočila zo zóny ohrozenia až nad 8 percent.

Do parlamentu by sa dostala aj strana Andreja Kisku Za ľudí. Dôveruje jej necelých 8 percent voličov. Za ňou nasleduje hnutie Sme rodina so 7,5-percentnou podporou.

Najväčšie prekvapenie exkluzívneho prieskumu je výsledok ĽSNS. Podľa neho sa oproti posledným verejným prieskumom výrazne prepadla. Dostala len 6,5 percenta.

Do parlamentných lavíc by sa mal pozrieť aj Alojz Hlina so svojím KDH s 5,1 percentami.

EXIT POLL FINAL.jpg
 

Pred bránami NR SR zostali obe maďarské strany - Most-Híd (2%) aj MKS (3,8%), Dobrá voľba (2,8%) aj Vlasť (1,9%). Vládna SNS dostala len slabých 2,4 percenta.

Ostatné strany nezískali ani jedno percento.

Komentáre ( 0)