Mimoriadna správa
Premiér pripustil pre ekonomiku blackout, treba sa na to dobre pripraviť
Viac v článku
17. 12. 2013 15:02 | BRATISLAVA/SITA

PRIESKUM: Väčšina chce, aby bol kandidátom Smeru na prezidenta Fico

Až po ňom si ľudia želali Lajčáka a Kaliňáka.

Fico
Fico Foto: SITA

Kandidátom strany Smer-SD na prezidenta by mal byť podľa výsledkov prieskumu agentúry Polis Slovakia Robert Fico.

Podľa telefonického prieskumu, ktorý v dňoch 13. až 16. decembra vykonala agentúra Polis Slovakia pre agentúru SITA na vzorke 1 082 respondentov, si to želá 23,9 percenta respondentov.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák by mal kandidovať podľa 14,3 percenta opýtaných, minister vnútra Robert Kaliňák podľa 1,8 percenta a 1,5 respondentov si myslí, že kandidátom Smeru by mal byť predseda parlamentu Pavol Paška.

Fico
Fico Foto: SITA
 
Smer by nemal mať svojho kandidáta podľa 39,2 percenta opýtaných a 15,3 percenta respondentov nevedelo na otázku: Koho chcete, aby Smer-SD postavil ako kandidáta, odpovedať. Väčšina ľudí tiež očakáva, že kandidátom Smeru bude práve Fico.

Podľa prieskumu si to myslí 51,8 percenta opýtaných. Osem percent respondentov očakáva, že kandidovať bude Lajčák a 32,2 percenta opýtaných nevedelo odpovedať.

Ostatné strany a kandidáti

Agentúra Polis tiež zisťovala názory ľudí na to, koho by mala vo voľbách podporiť opozičná SDKÚ-DS v prípade, že nepostaví vlastného kandidáta.

Strana by podľa 12,3 percenta opýtaných mala podporiť Radoslava Procházku a podľa 12,2 percenta respondentov by sa mali postaviť za Pavla Hrušovského.

Rovných 12 percent si myslí, že SDKÚ by mala podporiť Milana Kňažka a 6,3 percenta opýtaných by chcelo, aby podporili Andreja Kisku.

Nevedelo odpovedať 26,2 percenta opýtaných a 12,1 percenta respondentov si myslí, že by SDKÚ nemala podporiť nikoho.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Voľby