06. 11. 2013 16:27 | VEĽKÁ BRITÁNIA, Daily Mail

Zázraky sa dejú! Jack nemal šancu na prežitie, dnes má rok

Po narodení vážil len 708 gramov.

Bojovník Jack Simons - 3
Bojovník Jack Simons - 3 Foto: Daily Mail
Bojovník Jack Simons - 3
Bojovník Jack Simons - 2
Bojovník Jack Simons - 1

Mysleli si, že budú tými najšťastnejšími rodičmi na svete, no ich svet sa im nachvíľu zastavil. Brooke Simonsová počas tehotenstva nečakala, že jej dieťa sa vypýta na svet o 16 týždňov skôr.

Doktori jej synovi Jackovi dávali len desať percentnú nádej na prežitie. Aj tento príbeh je dôkazom, že zázraky sa dejú.

Jack po narodení vážil 708 gramov.
Jack po narodení vážil 708 gramov. Foto: justgiving.com
 
Brook a Shaun Simonsoví dodnes nechápu, ako sa môže život zmeniť zo sekundy na sekundu. Brok nemala počas tehotenstva žiadne výrazné komplikácie alebo zdravotné problémy. Preto bolo pre ňu šokujúce, keď jej lekári povedali, že jej dieťa sa narodí o 16 týždňov skôr.

Malý Jack mal po narodení neuveriteľných 708 gramov. Lekári mu dávali veľmi slabú nádej na prežitie. Po narodení dostal ihneď transfúziu krvi, trpel chronickým pľúcnym ochorením a jeho zdravotný stav ovplyvňovali ďalšie vážne komplikácie. Doktori preto tvrdili, že ak by to prežil, počas života sa bude stretávať s viacerými zdravotnými problémami.

Aj keď lekári nemali pre rodičov pozitívne správy, urobili pre záchranu ich dieťaťa naozaj všetko. Jack bol v nemocnici štyri a pol mesiaca a za ten čas vyhral svoj najťažší boj v živote.

„Svojho bábätka som sa nemohol dotknúť štyri týždne,“ povedal Shaun. Až keď si vzali do náručia malého Jacka, uvedomili si, že sú šťastnými rodičmi. „Bol taký maličký. Akoby som držala malé chlpaté morča,“ povedala Brook.

Hrdí rodičia Shaun a Brook Simonsoví.
Hrdí rodičia Shaun a Brook Simonsoví. Foto: justgiving.com
 
Počas hospitalizácie strávili obaja rodičia veľa času na jednotke intenzívnej starostlivosti. „Bolo to ako vstúpiť do sveta, o ktorom sme nevedeli, že existuje. Počuli sme neustáli hluk, neustále pípanie a bzučanie, no žiaden tento hluk nebol od bábätka,“ povedala matka Brook.

"Dlhujeme všetko nemocnici a skvelým lekárom. Vždy treba myslieť pozitívne. Existuje totiž mnoho úžasných doktorov, zdravotných sestier a neuveriteľných liekov. Vždy hlavne existuje nádej,“ zhodli sa teraz šťastní rodičia.

Rodičia sa dnes tešia z toho, že ich syn oslávil už jeden rok. Vyzerá zdravo a šťastne, informuje portál DailyMail.

Brook a Shaun za to vďačia nemocnici a skvelému tímu lekárov. Preto sa aj rozhodli urobiť zbierku peňazí, ktorá pomôže aj ďalším predčasne narodeným deťom.

Tu si môžete pozrieť, ako charitatívna zbierka narastá.

Jack bol neuveriteľne maličký.
Jack bol neuveriteľne maličký. Foto: justgiving.com
 

Takto gratulovali Jackovi, keď bol na tomto svete už 100 dní.
Takto gratulovali Jackovi, keď bol na tomto svete už 100 dní. Foto: Daily Mail
 

Jack vyhral svoj boj o život.
Jack vyhral svoj boj o život. Foto: justgiving.com
 

 

Rozkošný Jack počúva hudbu.
Rozkošný Jack počúva hudbu. Foto: Daily Mail
 

Jack dnes vyzerá ako každé iné dieťa.
Jack dnes vyzerá ako každé iné dieťa. Foto: Daily Mail
 

Oslava prvých narodenín.
Oslava prvých narodenín. Foto: justgiving.com
 

Komentáre ( 0)