20. 01. 2014 08:00 | BRATISLAVA, tn.cz

Na Mesiaci objavili tajomný objekt

Tento objav vyvolal na internete veľkú vlnu špekulácií.

Na Mesiaci sa objavil záhadný objekt
Na Mesiaci sa objavil záhadný objekt Foto: YouTube
Na Mesiaci sa objavil záhadný objekt v tvare trojuholníka, ktorý vyzerá úplne ako vesmírna loď. Osídlili mesiac mimozemšťania? Obrázky z Googlu by mohli taký dojem vyvolávať.

Na Mesiaci sa objavil záhadný objekt
Na Mesiaci sa objavil záhadný objekt Foto: YouTube
 
Možno to znie ako úryvok z nízkorozpočtového sci-fi filmu, ale objekt v tvare neúplného rovnoramenného trojuholníka je viac ako výrečný. Tento objav vyvolal na internete veľkú vlnu špekulácií.

Dvojramenný útvar zviera uhol deväťdesiat stupňov, čo je vo vesmíre obrovská výnimka. Navyše to vyzerá, že je na ňom aj sedem svetelných bodov. Na túto záhadnú snímku upozornil odborník na UFO, ktorý si hovorí WowForReel a o svojich objavoch píše blog.O týchto podivných snímkach na Mesiaci povedal: " Je to unikátne a nezvyčajné. " Navyše dodal, že nič podobné v niektorom z ďalších kráterov nenašiel.

Ani vedci zatiaľ nedokázali ich pôvod spoľahlivo vysvetliť. Len potvrdzujú, že pravidelnosť, s akou sú svetlé bodky na útvare umiestnené, je veľmi neobvyklá, rovnako ako uhol 90 stupňov, ktorý ramená zviera.

Teórie sú naozaj rôzne a pestré. Podľa jedných by to mohla byť utajená zbraň Rusov alebo Američanov. Iní predpokladajú, že je to vesmírny odpad, ktorý pritiahla gravitácie Mesiaca. Ďalšia skupina má jasno: sú to mimozemšťania.

Komentáre ( 0)