06. 02. 2014 13:11 | PRAHA/TASR

Českí olympionici dostali podozrivý balíček. Čo v ňom bolo?

Polícia evakuovala päť ľudí a uzavrela okolie.

Česká olympijský výbor
Česká olympijský výbor Foto: google
Deň pred oficiálnym začiatkom zimných olympijských hier v ruskom Soči zasahovala v pražskej kancelárii Českého olympijského výboru polícia. Jednej zo zamestnankýň sa zdal podozrivý doručený balíček. Polícia počas asi hodinového zásahu evakuovala päť ľudí a uzavrela okolie.

Pražská polícia prijala hlásenie o podozrivej zásielke po 9.00 h. Na miesto vyrazili okrem pyrotechnikov aj kriminalisti, zdravotníci a hasiči. Odborníci po preskúmaní balíčka zistili, že ukrýva propagačné predmety.

Česká olympijský výbor
Česká olympijský výbor Foto: google
 

Koncom januára dostal Český olympijský výbor (ČOV) e-mail s teroristickou vyhrážkou. Podľa hovorcu ČOV Alexandra Klimenta išlo o rovnakú správu, akú dostali aj olympijské výbory ďalších európskych krajín.

Generálny sekretár ČOV Petr Graclík už skôr uisťoval, že bezpečnostné opatrenia v ruskom Soči budú dôkladné a "usporiadatelia nepodcenia ani najmenší detail".

ČOV a ministerstvo zahraničných vecí odporúčajú návštevníkom zimných olympijských hier dodržiavať nevyhnutné opatrenia počas pobytu v Rusku. Podľa ich slov je potrebné pri sebe neustále nosiť cestovný pas, zaobstarať si jeho kópiu, uložiť si telefónne čísla konzulátu v Soči i veľvyslanectva v Moskve.

Komentáre ( 0)