17. 11. 2014 15:08 | VRANOV NAD DYJE/tn.cz

Desivé video vyháňania diabla! Exorcista zasahoval vo Vranově

Autor video nakrútili mobilom cez kľúčovú dierku a mal ho vidieť iba kňaz a jeho pomocníci.

Kňaz - ilustračná snímka.
Kňaz - ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com

Na internete sa objavilo video z kostola, ktoré desí nielen obyvateľov Vranova nad Dyjí. Na zázname je utajený obrad vyháňania diabla, ktorý robí katolícky kňaz Marek Dunda. Reportérovi TV Nova potvrdil, že je skutočný exorcista, teda oficiálny vyháňač diabla, píše portál tn.cz.

Na zázname nie vidieť veľa, ale o to horší je zvuk. Kňaz odrieka modlitbu a žena posadnutá diablom celý obrad desivo kričí, čo je počuť aj za dvere kostola.

Autor video nakrútili mobilom cez kľúčovú dierku a mal ho vidieť iba kňaz a jeho pomocníci. Toto dielo sa však dostalo na internet a vydesilo celý Vranov.

Kňaz Marek Dunda potvrdil, že video je pravé. Nikdy ho však nemala vidieť verejnosť. "Keď sa niečo filmuje cez kľúčovú dierku nie je čo riešiť, pretože je to etická otázka," povedal pre TV Nova kňaz Dunda.

 

Veriaci i obyvateľov Vranova upokojuje tým, že vraj patrí malej skupinky školených exorcistov a má poverenie od biskupa. O tom, čo sa odohrávalo za zatvorenými dverami kostola však nesmie hovoriť. "Je to po latinsky prednášaná modlitba na pomoc," dodáva.

Napriek tomu, že konanie miestneho kňaza ľudí desí, je rozhodnutý obrad naďalej vykonávať. Dokonca má na to povolenie aj od úradu. "Preveroval som si to a nie je to nič nezákonne," hovorí starosta Vranova nad Dyjí Lubomír Vedra.

Exorcisti zdokumentovali, že osoby posadnuté diablom ovládajú staré jazyky, majú nadpozemskú silu a hovoria hlasom démona.

Komentáre ( 0)