12. 04. 2016 11:55 | BRUSEL/TASR

Belgická prokuratúra obvinila z terorizmu ďalšie dve osoby

Prokuratúra má vraj indície, že títo dvaja podozriví majú spojitosť s priestormi prenajatými v bruselskej štvrti Etterbeek.

Deň po tragédii v Bruseli
Deň po tragédii v Bruseli Foto: AP

Ďalšie dve osoby obvinila dnes belgická federálna prokuratúra v súvislosti s vyšetrovaním atentátov, ktoré sa odohrali 22. marca v Bruseli. Podľa belgických médií ide o Smaila F., narodeného v roku 1984, a Ibrahima F., narodeného v roku 1988. Prokuratúra ich obvinila z účasti na aktivitách zločineckej skupiny, ako aj z účasti na teroristických útokoch a pokusoch o teroristické útoky ako ich páchatelia, spolupáchatelia alebo komplici, spresnila prokuratúra.

Podľa AP má prokuratúra indície, že títo dvaja podozriví majú spojitosť s priestormi prenajatými v bruselskej štvrti Etterbeek, ktoré polícia prehľadala uplynulú sobotu. Belgické médiá špekulujú, že byt na Avenue des Casernes mohol poslúžiť ako skrýša samovražednému atentátnikovi z bruselského metra.

Útoky, ktoré Brusel zažil 22. marca, si vyžiadali 32 obetí na životoch a vyše 300 zranených. Ich terčom bol jeden z terminálov letiska Zaventem a stanica metra Maelbeek.
AP pripomenula, že v rukách polície sú dvaja kľúčoví podozriví z priamej účasti na útokoch v Bruseli. Obaja boli zadržaní uplynulý piatok. Jedným z nich je Mohammed Abrini, o ktorom sa hovorí ako o "mužovi v klobúku" zaznamenanom v blízkosti páchateľov atentátu na bruselskom letisku.


Komentáre ( 0)