14. 04. 2016 12:12 , článok bol aktualizovaný 15. 04. 2016 12:43 | BRUSEL/TASR

Belgická ministerka dopravy odstúpila po kritike ohľadom bezpečnosti letísk

Galantová čelila obvineniam opozície, že klamala o správe EÚ kritizujúcej nedostatočnú bezpečnosť okrem iného na bruselskom letisku.

profimedia-0281397654.jpg
profimedia-0281397654.jpg Foto: Profimedia.sk
Belgická ministerka dopravy Jacqueline Galantová odstúpila dnes z funkcie po tom, ako sa dostala pod tlak v súvislosti so správou o bezpečnosti letísk v krajine. S odvolaním sa na belgické médiá o tom informovala agentúra Reuters. Galantová čelila obvineniam opozície, že klamala o správe EÚ kritizujúcej nedostatočnú bezpečnosť okrem iného na bruselskom letisku dlho pred teroristickými útokmi z 22. marca tohto roka. Ministerka tvrdila, že o dôvernej správe nevedela.

Verejnoprávna televízia RTBF uviedla, že premiér Charles Michel demisiu Galantovej prijal. Michel predtým ministerku, ktorá v koaličnej vláde zastupovala jeho stranu, obhajoval s argumentom, že jej kanceláriu neinformovali o kritickej správe EÚ spred roka. RTBF však citovala hovorcu Michelovej a Galantovej liberálneho Reformného hnutia (MR), podľa ktorého sa vo štvrtok večer objavili dokumenty ukazujúce, že Galantovej kanceláriu o správe EÚ o "vážnych nedostatkoch" v bezpečnostných opatreniach na belgických letiskách v skutočnosti upovedomili.

Komentáre ( 0)