18. 04. 2016 06:37 | SANTIAGO/TASR

Čile postihli záplavy, v Santiagu prerušili dodávky vody pre 4,5 milióna ľudí

Rieka Mapocho sa nevyliala z brehov - voda sa dostala do ulíc v dôsledku problémov s tunelom.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TASR

Silné dažde spôsobili rozsiahle záplavy v čile a prerušili dodávky vody pre 4,5 milióna ľudí v hlavnom meste meste Santiagu, informovali v nedeľu tamojšie úrady. Podľa agentúry AP rieka Mapocho, ktorá metropolu rozdeľuje na dve časti, zaplavila niekoľko mestských štvrtí a zosuvy pôdy pripravili o život najmenej jednu osobu. Sedem ľudí je nezvestných a asi 300 museli evakuovať. Vyše 80.000 ľudí v Santiagu a provinciách Valparaíso a O'Higgins zostalo bez elektriny.

Štátna banícka spoločnosť Codelco bola nútená prerušiť činnosť v podzemnej bani na meď El Teniente, ktorá je údajne najväčšou podzemnou baňou na meď vo svete. Zatvorené podľa úradov zostanú aj školy.

Claudio Orrego z mestskej radnice povedal, že rieka Mapocho sa nevyliala z brehov - voda sa dostala do ulíc v dôsledku problémov s tunelom. Podľa jeho slov je prerušená dodávka vody pre najmenej 4,5 milióna ľudí vzhľadom na jej znečistenie v dôsledku záplav. Úrady vyzvali obyvateľov, aby obmedzili používanie vody do vyriešenia problému.

Komentáre ( 0)