22. 04. 2016 10:17 | QUITO/TASR

V Ekvádore zaznamenali ďalšie silné zemetrasenie

Úrady bezprostredne nehlásili prípadné škody ani obete.

Štyroch živých ľudí vytiahli záchranári v Ekvádore v pondelok z trosiek nákupného centra v prístavnom meste Manta.
Štyroch živých ľudí vytiahli záchranári v Ekvádore v pondelok z trosiek nákupného centra v prístavnom meste Manta. Foto: TASR

Ďalšie zemetrasenie - tentoraz s magnitúdou 6,0 - zasiahlo dnes Ekvádor, informujú svetové médiá. Krajinu postihlo už v sobotu mohutné zemetrasenie s magnitúdou 7,8, pri ktorom zahynulo 587 ľudí. V postihnutých oblastiach je nedostatok potravín, vody a liekov. Epicentrum dnešného zemetrasenia sa nachádzalo okolo 100 kilometrov severo-severozápadne od mesta Portoviejo a vychádzalo z hĺbky desať kilometrov, uviedla americká geologická služba USGS. Úrady bezprostredne nehlásili prípadné škody ani obete. Nevydali ani varovanie pred vlnami cunami.

Ekvádorský prezident Rafael Correa v správe na Twitteri napísal, že v noci nadnes postihli krajinu tri dotrasy. Nezvestných je stále 163 ľudí a zranenia utrpelo celkovo 7015 osôb. Sobotňajšie zemetrasenie s magnitúdou 7,8 najväčšou prírodnou katastrofou v Ekvádore za uplynulých 67 rokov. Obnova zničených častí môže trvať niekoľko mesiacov až rokov a vyžiadať si miliardy dolárov. Najviac postihnutá je pobrežná provincia Manabí, z ktorej pochádza drvivá väčšina evidovaných obetí.

Komentáre ( 0)