01. 05. 2016 08:13 | QUITO/TASR

Neuveriteľné! Muž (72) po zemetrasení v Ekvádore prežil pod sutinami skoro dva týždne

Záchranárov upozornili zvuky prichádzajúce spod ruín čiastočne zrútenej budovy. Našli ho zakliesneného v jednej z miestností.

Venezuelskí záchranári sa organizujú pred pátraním po preživších po silnom zemetrasení.
Venezuelskí záchranári sa organizujú pred pátraním po preživších po silnom zemetrasení. Foto: TASR

Po 13 dňoch, ktoré ubehli od ničivého zemetrasenia v Ekvádore, vytiahli v sobotu spod ruín čiastočne zrútenej budovy v meste Jaramijó živého 72-ročného muža. Oznámilo to v noci nadnes venezuelské veľvyslanectvo v Quite.

Muža vyslobodili venezuelskí záchranári, ktorých do Ekvádoru, konkrétne na pomoc do provincie Manabí, vyslala venezuelská vláda.

Na muža záchranárov upozornili zvuky prichádzajúce spod ruín čiastočne zrútenej budovy. Našli ho zakliesneného v jednej z miestností.

Zachráneného Manuela Vásqueza okamžite previezli do nemocnice, pretože trpí chronickým zlyhávaním obličiek, má obštrukciu močových ciest, je dehydratovaný a podvyživený. Museli mu tiež amputovať časť prstov na nohách.

Pri zemetrasení, ktoré pred dvoma týždňami postihlo Ekvádor s magnitúdou 7,8 a bolo tak najhoršie v Latinskej Amerike od otrasov na Haiti v roku 200, zahynulo najmenej 659 ľudí a ďalších 33 ich je nezvestných. Zranených bolo 4605 ľudí.

Komentáre ( 0)