13. 05. 2016 15:03 | ROK/TWITTER

Podceňovať silu internetu sa nevypláca, ruský úradník "dostal po nose"

Z vážnej informácie o tom, že extrémisti získali dodávky chemických zbraní sa veľmi rýchlo stala paródia.

Autá z hry Command & Conquer: Generals
Autá z hry Command & Conquer: Generals Foto: Twitter

Ruská vláda nie je známa tým, že citlivo narába s faktami. Rusko je v súčasnosti plne zapojené do päťročného konfliktu v Sýrii, kde podporuje režim prezidenta Assada a ruské sily bojujú na jeho strane.

Ruské štátne médiá sa preto snažia zdiskreditovať opozíciu a ľudí bojujúcich proti prezidentovi. Patrí medzi nich aj Islamský štát (IS). Napriek tomu, ruské veľvyslanectvo v Spojenom kráľovstve k príbehu o chemických zbraniach použilo obrázok z počítačovej hry Command and Conquer.

Tweet ruskej ambasády.
Tweet ruskej ambasády. Foto: Twitter
 

Z vážnej informácie o tom, že extrémisti získali dodávky chemických zbraní, sa veľmi rýchlo stala paródia.

V tweete stálo: "Extrémisti v okolí Aleppa dostali niekoľko kamiónov chemickej munície." Ten bol ale zaslaný spolu s obrazom teroristického kamiónu, používaného v hre Command and Conquer: Generals. V hre nákladné autá patria teroristickej organizácii GLA (Global Liberation Army) bojujúcej za oslobodenie planéty.

S čím pracovník, ktorý správu zverejnil, nepočítal, bola rázna, no zároveň brilantná odpoveď internetu. Správa sa rýchlo začala šíriť sociálnymi sieťami, kde si z nej ľudia robili žarty. A jej obsah kompletne parodovali.

Mansour Mafid zverejnil púštny hrad z hry Minecraft, so správou: "Skutočné zábery z Dronu (vodca IS) Baghdadiho tajná skrýša."

Skrýša vodcu ISIS podľa Mansoura Mafida.
Skrýša vodcu ISIS podľa Mansoura Mafida. Foto: Twitter
 

Ďalší použil obrázok z hry Wolfenstein 3D: "Fašisti na Ukrajine porušujú Minský protokol."

Scéna z počítačovej hry Wolfenstein.
Scéna z počítačovej hry Wolfenstein. Foto: Twitter
 

Kto mal z celej tejto bizardnej udalosti radosť boli priaznivci počítačových hier. Jeden používateľ Twitteru napísal: "Je toto ešte skutočný život alebo len fantázia?"

Komentáre ( 0)