17. 05. 2016 10:50 | ROK/IDNES

V piatok trinásteho sa jednoducho nedarí! Kuriózna lúpež baví internet

Za také divadlo by sa nehanbila žiadna komédia.

Lupiči si zjavne pomýlili profesiu, lúpež
Lupiči si zjavne pomýlili profesiu, lúpež "zahrali" dokonale. Foto: YouTube

Internet sa zabáva na videu s dvomi maskovanými lupičmi, ktorí sa rozhodli vykradnúť hodinárstvo v jednom obchodnom dome vo švédskom Štokholme.

Scénu ako vystrihnutú z klasickej komédie natočil náhodný svedok. Ten od mužov stál iba tri metre, lupiči o natáčaní po celý čas vedeli, no nedokázali mu zabrániť. Výsledkom je unikátna scéna, ktorá akoby bola vystrihnutá z hollywoodskej produkcie. Video na internete za štyri dni videlo približne 900-tisíc ľudí. Celá kuriózna akcia sa odohrala v piatok trinásteho mája, takže sa povery v tomto prípade potvrdili.


Dvojica mužov s punčochami na hlave sa dopoludnia neúspešne pokúšala dostať do obchodu s hodinkami Klockmaster v štokholmskej nákupnej galérii. Keď sa im to konečne podarilo, jeden z lupičov si všimol, že ich celý čas natáčali. Preto sa rozbehol k autorovi záznamu a pokúsil sa vystreliť do vzduchu z pištole, to sa tiež nepodarilo.

Muži sa potom snažili čo najrýchlejšie vyrabovať obchod a napriek tomu, že dvakrát neuspeli pri štartovaní skútra, nakoniec za pozornosti okoloidúcich konečne odišli. Objemný mech s lupom ťahali za sebou. Ich strastiplnú akciu ukončila polícia.