27. 05. 2016 06:00 | BRATISLAVA/ROCK

Obamovci sa budú sťahovať, našli luxusnú náhradu za Biely dom

Luxusný dom má priestranné izby, profesionálne vybavenú kuchyňu a vínnu pivnicu.

Rodina amerického prezidenta.jpg
Rodina amerického prezidenta.jpg Foto: Twitter

Zdá sa, že Obamovci otázku, kam sa z najznámejšej adresy sveta presťahovať, vyriešili veľmi rýchlo. Odpoveďou je superluxusná vila na jednej z najprestížnejších adries vo Washingtone, v štvrti Kalorama.

Keď prezidentovi Obamovi v januári skončí druhé funkčné obdobie, odíde bývať do vily z roku 1928, ktorá má deväť spální a osem a pol kúpeľní.

„Dom predtým vlastnil Joe Lockhart, ktorý bol v administratíve prezidenta Clintona tlačovým tajomníkom a nedávno dostal lukratívnu prácu v NFL (najväčšia a najprestížnejšia liga amerického futbalu na svete) v New Yorku," povedal médiám nemenovaný zdroj.


Nehnuteľnosť sa predávala v máji 2014 za $ 5.295.000 (3,6 milióna £), podľa údajov na webovej stránke realitnej spoločnosti HyperReality. Inzerát pripomína, že dom má garáž na dve autá a oplotené nádvorie pre osem až desať vozidiel, ktoré je oplotené.

Luxusný dom má priestranné izby s parketovou podlahou, profesionálnu kuchyňu s mramorovými dresmi a vínnu pivnicu.

Bývalý majiteľ, pán Lockhart a jeho manželka šéfredaktorka časopisu Glamour Giovanna Gray Lockhart, odmietli tieto informácie komentovať a Biely dom sa tiež nevyjadril.

V marci prezident povedal, že „prvá" rodina, ktorá predtým ako v roku 2009 nastúpil do úradu, žila v Chicagu, zostane v hlavnom meste, kým mladšia dcéra Sasha nedokončí strednú školu.

"Budeme musieť zostať niekoľko rokov vo Washingtone DC, aby Sasha mohla skončiť školu. Sťahovanie v polovici štúdií je zložité," povedal.

Prezident sa vyjadril, že jeho plány okrem Sashiných promócií, nie sú ešte jasné.

"Ešte sme to neriešili," odpovedal na otázku či sa vráti do Chicaga, kde žil, než sa stal prezidentom. alebo či sa vráti na Havaj, kde sa narodil.

Počas posledného roku vo funkcii prezidenta, Obama diskutoval so širokým spektrom odborníkov o živote po odchode z funkcie. Ten sa mu začne 20. januára 2017, keď bude mať iba 55 rokov.

Počas poslednej večere s korešpondentami v Bielom dome, prezident predviedol veselú scénku, kde si robí žarty z toho, že nevie ako tráviť voľný čas.