28. 05. 2016 09:15 | WILLIAMSBURG/tvnoviny.sk, ml

Maniaci uháňali autom po chodníku plnom ľudí. Všetko zachytila kamera

Chodci museli uskakovať a tlačiť sa na steny. Bola medzi nimi aj matka s troma malými deťmi.

auto.png
auto.png

Zábery ako z nejakej počítačovej hry. Skupina podozrivých sa snaží utiecť z miesta činu na aute. Vôbec im pritom neprekáža, že namiesto cesty sa rútia po chodníku plnom ľudí. Takýto incident sa stal vo štvrtok poobede v americkom meste Williamsburg.

Minúty strachu zachytili dve rôzne palubné kamery. Ľudia museli v panike odskakovať z chodníkov. Na jednom zo záberov je dokonca vidieť, ako pred autom uteká aj mamička s troma malými deťmi.


Podľa hovorcu miestneho úradu sa mali muži pred útekom pokúsiť platiť vo viacerých obchodoch falšovanými peniazmi. Podozrenie vzbudili tým, že chceli za lacné veci platiť bankovkami s oveľa vyššou hodnotou. Viacerí predavači následne skontaktovali políciu.

Akonáhle sa podozriví dozvedeli, že ich odhalili, vydali sa na útek. A to v skutku bezhlavý. Bez ohľadu na cenu ľudského života sa vo vysokej rýchlosti rútili po chodníku plnom ľudí. Zranenie našťastie utrpela len jedna osoba, aj to len ľahšie.

Koľko osôb bolo v tomto incidente zapletených nie je isté, no dvaja muži už skončili v rukách polície, vrátane šoféra. Ten pri úteku narazil do iného auta, a tak sa mužom zákona pokúsil ujsť po vlastných. Neúspešne. Ako píše Yeshiva World News, po zvyšku podozrivých miestna polícia stále pátra. V pôvodnom článku tiež nájdete bohatú fotogalériu.

Komentáre ( 0)