30. 05. 2016 16:53 | RÍM/TASR

Saru (†22) zaživa upálil na ulici v Ríme expriateľ

Páchateľ v nedeľu pred svitaním najprv polial alkoholom auto študentky a potom samotnú obeť.

Zhorené auto patriace 22-ročnej študentke Sare Di Pietrantoniovej, ktorú zaživa upálil jej expriateľ, je na jednej z rímskych ul
Zhorené auto patriace 22-ročnej študentke Sare Di Pietrantoniovej, ktorú zaživa upálil jej expriateľ, je na jednej z rímskych ul

Rímsku univerzitnú študentku Saru Di Pietrantoniovú zaživa upálil jej bývalý priateľ, informovala dnes talianska polícia.

Policajný predstaviteľ Luigi Silipo novinárom povedal, že za celých 25 rokov práce vyšetrovateľa sa nikdy nestretol s takým "surovým zločinom", ako je vražda tejto mladej ženy.

Vyšetrovatelia tvrdia, že muž, ktorého zadržiavajú kvôli vypočúvaniu, v nedeľu pred svitaním najprv polial alkoholom auto študentky a potom samotnú obeť. Prokurátorka Maria Monteleoneová vyhlásila, že niekoľko motoristov sa viezlo práve okolo 22-ročnej mladej ženy, ktorá kričala o pomoc, ale nikto nezastavil ani neprivolal políciu.

Útočníkom bol podľa polície 27-ročný ochrankár, s ktorým študentka randila dva roky. Násilník ju pri útoku chytil, keď sa pokúšala ujsť, a podpálil jej hlavu zapaľovačom. Potom prenasledoval jej auto a donútil ju zájsť ku krajnici ulice v Ríme, napísala v správe tlačová agentúra AP.