01. 06. 2016 16:47 | TASR/Tv Markíza

Prezentácia Slovenska za milión eur, na olympiáde v Riu bude Slovenský dom

Sídliť bude na jednej z najlepších adries v Riu v blízkosti Olympijského parku a Olympijskej dediny.

Slovenský dom vizualizácia 3.bmp
Slovenský dom vizualizácia 3.bmp Foto: Slovenský olympijský výbor (SOV)

Príde aj prezident

Slovenská výprava na XXXI. olympijských hrách bude mať rovnako ako v minulosti svoj vlastný dom. Príprava Slovak House RIO 2016 je v plnom prúde a oficiálne ho sprístupnia deň pred slávnostným otváracím ceremoniálom samotných hier 4. augusta o 16.00 h miestneho času za účasti prezidenta SR Andreja Kisku.

Slovenský dom vizualizácia 1.
Slovenský dom vizualizácia 1. Foto: SOV
 

Dom bude k dispozícii verejnosti, športovcom, novinárom či ďalším návštevníkom každý deň od 11.00 do 24.00 h až do záverečného dňa olympiády 21. augusta. Bude slúžiť na prezentáciu Slovenska a ako priestor na oficiálne aj neformálne stretnutia športových diplomatov a najvyšších štátnych predstaviteľov.

 

Slovenský dom je finančne náročný projekt, hlavnú časť prostriedkov dostal SOV (Slovenský olympijsky výbor) od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorý ho podporil dotáciou milión eur s daňou. Prevádzkovať ho bude priamo náš olympijský výbor, ten uspel v tendri, ktorý vypísalo ministerstvo školstva, cez ktoré potečie aj štátna dotácia.

Reprezentácia predsedníctva

Podľa všetkých zainteresovaných je to vraj dobrá investícia a mali by sa vylúčiť problémy, aké sa objavili v spojitosti so Slovenským domom po OH v Londýne. Dom bude mať rozlohu 330 metrov štvorcových s dvomi zónami - verejnou a uzavretou, k dispozícii bude aj letná terasa o rozlohe 70 m štvorcových). Celková kapacita je 120 osôb plus susediace konferenčné centrum pre 80 ľudí plne vybavené na realizáciu prednášok a prezentácií.

Slovenský dom vizualizácia 2.
Slovenský dom vizualizácia 2. Foto: SOV
 

Sídliť bude na jednej z najlepších adries v Riu v blízkosti Olympijského parku a Olympijskej dediny. Jeho ambasádorom bude Peter Novák, známejší ako Šarkan.

Logo Slovak House RIO 2016 predstavuje srdce s čičmianskym motívom.
Logo Slovak House RIO 2016 predstavuje srdce s čičmianskym motívom. Foto: SOV
 

Dom bude reprezentovať SR aj v rámci nášho predsedníctva v Európskej únii, skúsenosť ukazuje, že Slovenský dom bol doteraz vždy jedno z najlepší miest na olympiáde, kde sa tešili nielen slovenské ale aj zahraničné delegácie.

Komentáre ( 0)