08. 06. 2016 11:39 | KÁHIRA/TASR

Lietadlo spoločnosti EgyptAir muselo núdzovo pristáť v Uzbekistane

Hrozba výbuchu na palube bola falošná.

Lietadlo spoločnosti Egyptair.
Lietadlo spoločnosti Egyptair. Foto: TASR

Lietadlo leteckej spoločnosti EgyptAir, ktoré letelo z Káhiry do Pekingu, muselo dnes núdzovo pristáť v Uzbekistane kvôli anonymným vyhrážkam, že na palube je nastražená bombová nálož. Privolaní pyrotechnici však žiadnu nálož na palube nenašli a lietadlo bude pokračovať v lete, informovala agentúra Reuters.

Na palube Airbusu A-330-220 bolo 135 cestujúcich a členov posádky. Lietadlo núdzovo pristálo v uzbeckom meste Urgenč tri hodiny po štarte z Káhiry. Po núdzovom pristátí cestujúcich z lietadla evakuovali a polícia začala obhliadku lietadla, počas ktorej nenašla nijaké výbušné zariadenie.

Podľa egyptských úradov mimoriadna situácia nastala po tom, ako anonym telefonoval bezpečnostnej službe káhirského letiska, že na palube lietadla smerujúceho do Pekingu je bomba. Letisko okamžite kontaktovalo pilotov lietadla a nariadilo im pristáť na najbližšom letisku.

Ruská tlačová agentúra RIA Novosti medzičasom informovala, že pred núdzovým pristátím egyptského lietadla bolo letisko v Urgenči uzavreté. K dnešnému incidentu došlo takmer tri týždne po tom, ako sa iné lietadlo spoločnosti EgyptAir počas letu z Paríža do Káhiry zrútilo do Stredozemného mora. Zahynulo všetkých 66 osôb na palube. Špecializované tímy teraz v mori pátrajú po čiernych skrinkách, ktoré by túto záhadnú haváriu objasnili.

Komentáre ( 0)