10. 06. 2016 10:15 | BRUSEL/TASR

Bruselské letisko Zaventem paralyzoval výpadok elektriny

Niekoľko letov malo meškanie.

Na bruselskom letisku Zaventem dnes znova otvorili odletovú halu
Na bruselskom letisku Zaventem dnes znova otvorili odletovú halu Foto: Profimedia.sk

Výpadok elektrického prúdu dnes ráno ochromil prevádzku na bruselskom letisku Zaventem, informovali belgické médiá. Výpadok elektriny, ktorý zaznamenali krátko pred 6.00 h, znemožňoval registráciu cestujúcich a ich batožiny, ako aj kontroly pohraničnou políciou. Pred priehradkami leteckých spoločností, ale aj pred letiskovou budovou sa vytvárali rady čakajúcich a niekoľko letov malo následne meškanie, spresnila agentúra Belga.

Po odstránení technickej poruchy sa prevádzka letiska obnovila, aj keď spustenie všetkých systémov si vyžiadalo nejaký čas, konštatovala Belga. Letisko Zaventem bolo 22. marca spolu s bruselským metrom dejiskom teroristického útoku, pri ktorom zahynulo 32 ľudí. Explózie vážne poškodili odletovú halu letiska.

Obvyklú prevádzku v nej obnovili po rekonštrukcii až 2. júna. V tento deň sa skončilo aj odbavovanie cestujúcich v priestoroch, ktoré správa letiska poskytla 21 leteckým spoločnostiam ako provizórne riešenie. Letisko Zaventem sa od začiatku júna vracia k svojmu obvyklému režimu, keď počas jednej hodiny vypraví alebo prijme od 22 do 28 letov. Očakáva sa, že v letnej sezóne to bude až 28 až 44 letov za hodinu.

Komentáre ( 0)