13. 06. 2016 06:55 | WASHINGTON/TASR

Trump vyzval Obamu, aby odstúpil

V reakcii na streľbu v Orlande podľa neho nepoužil slová "radikálny islam".

Donald Trump víťazom republikánskych volebných zhromaždení v Nevade
Donald Trump víťazom republikánskych volebných zhromaždení v Nevade Foto: TASR

Americký republikánsky prezidentský kandidát Donald Trump vyzval v nedeľu prezidenta USA Baracka Obamu, aby odstúpil z funkcie, pretože v reakcii na streľbu v Orlande nepoužil slová "radikálny islam".

Odstúpiť zo súboja o post prezidenta by podľa neho mala aj demokratka Hillary Clintonová v prípade, ak zaujme rovnaký postoj, informovali agentúry Reuters a AP. "Pretože naši lídri sú slabí, povedal som, že sa to stane - a bude to len horšie," vyhlásil Trump v reakcii na útok, pri ktorom v nočnom klube na Floride zahynulo najmenej 50 ľudí. "Snažím sa zachrániť životy a zabrániť ďalšiemu teroristickému útoku. Nemôže si naďalej dovoliť byť politicky korektní," tvrdí Trump.

Jeho volebný tím oznámil, že k útoku na Floride sa vyjadrí v prejave v pondelok, ktorý oznámil už predtým a v ktorom sa chce venovať národnej bezpečnosti a reakcii na kritiku zo strany Clintonovej.

Trump počas svojej kampane za získanie republikánskej nominácie v novembrových prezidentských voľbách navrhol dočasný zákaz vstupu moslimov do Spojených štátov s cieľom chrániť krajinu pred hrozbou útokov militantov, za čo si vyslúžil kritiku doma i v zahraničí. Podozrivého zo streľby v orlandskom klube identifikovali ako amerického občana, ktorého rodičia pochádzajú z Afganistanu.

Komentáre ( 0)