14. 06. 2016 15:44 | PARÍŽ/TASR

Štrajk neobišiel ani Eiffelovú vežu, dnes zostala zatvorená

Pokračovať bude aj blokáda spaľovní odpadu v Ivry-sur-Seine i v ďalších mestách.

Paríž
Paríž Foto: Shutterstock.com

Eiffelova veža v Paríži je dnes zavretá. Jej prevádzkovateľ vysvetlil, že časť zamestnancov sa zúčastňuje dnešného celoštátneho pochodu proti vládou presadzovanej reforme zákonníka práce.

Do práce preto neprišlo dostatok personálu, takže túto parížsku pamätihodnosť nebolo dnes možné otvoriť pre turistov, informovala agentúra DPA. Hlavným dejiskom protestov bude práve Paríž, kde sa dnes popoludní uskutoční masová demonštrácia ulicami mesta. K odborárom sa pridali aj študentské organizácie.

Francúzske médiá uvádzajú, že odborári si prenajali približne 600 autobusov, ktorými do Paríža zvážajú ľudí z regiónov. Generálny tajomník odborov CGT Philippe Martinez vyslovil predpoklad, že na dnešnom pochode bude rekordne vysoká účasť. Zatvorenie Eiffelovej veže je len jedným z dôsledkov protestu proti novej podobe zákonníka práce. Celoštátny deň protestov sa dnes začal akciou taxikárov, ktorí od skorého rána výrazne spomaľujú dopravu na vonkajšom obchvate okolo Paríža

Vo svojom štrajku dnes pokračujú aj zamestnanci železničnej spoločnosti SNCF, čo sa prejavuje výpadkami v doprave. Premávať má napríklad deväť z desiatich expresných vlakov triedy TGV, sedem z desiatich rýchlikov triedy TER a šesť z desiatich vlakov Intercités.

Pokračovať dnes bude aj blokáda spaľovní odpadu v Ivry-sur-Seine i v ďalších mestách.
Štrajk na dnes - avšak nesúvisiaci so zmenami v zákonníku práce - avizovali i piloti leteckej spoločnosti Air France.

Komentáre ( 0)