15. 06. 2016 09:27 , článok bol aktualizovaný 15. 06. 2016 17:14 | MIAMI/ROCK

Florida: Dvojročného chlapca stiahol v zábavnom parku pod vodu aligátor

Na brehu umelo vytvorenej lagúny chýbajú tabule, ktoré by turistov na nebezpečenstvo upozornili.

Útočiaci aligátor
Útočiaci aligátor Foto: shutterstock

Odhaduje sa, že útočiaci aligátor bol dlhý štyri až sedem stôp (1,2-2,1 metra). Nick Wiley z ochranárskej organizácie Florida Fish and Wildlife Conservation Commission uviedol, že počas noci vylovili z uvedeného jazera štyroch aligátorov, ktoré následne utratili, nič však nenasvedčovalo tomu, že by niektorý z nich napadol dieťa. Útoky týchto zvierat na človeka sú podľa Wileyho zriedkavé.

Rodina si užívala v zábavnom parku na Floride, keď sa náhle z vody vynoril aligátor a stiahol dvojročného chlapca pod vodu a odvliekol ho do lagúny. Otec sa ho snažil zachrániť a matka medzitým zavolala políciu. Záchranári dieťa zatiaľ nenašli, zviera spolu s obeťou zmizlo pod vodou.

 

Zábavný park je obľúbený najmä mladými rodinami s deťmi. V utorok večer sa päťčlenná rodina dívala na brehu lagúny Seven Seas pri hoteli Grand Floridian na filmovú projekciu. Vtom sa z vody vynoril aligátor a zaútočil na chlapčeka.

Zviera ťahalo chlapca do vody a otec ho chcel zachrániť, no už ho nedokázal zachytiť. Pri pokuse o vytrhnutie chlapca si poranil ruky a záchranári ho museli ošetriť.

Policajti celú noc prehľadávali miesto tragédie, no dnes ráno (15.6.) úrady oznámili, že pátranie zatiaľ nebolo úspešné. Nestácajú nádej a ráno sa k nim pripojili ďalšie jednotky. Do pátrania sa zapojil aj policajný vrtuľník.

Poloha hotela v Orlande
Poloha hotela v Orlande Foto: google
 

Na brehu umelo vytvorenej lagúny nie sú žiadne tabule, ktoré by turistov na nebezpečenstvo upozornili. Celý hotelový komplex patrí spoločnosti Disney. Je to vlastne hotel spojený so zábavným parkom.

Komentáre ( 0)