16. 06. 2016 06:16 | FLORIDA/TASR

V jazere na Floride našli telo dieťaťa (†2), ktoré napadol aligátor

Veľký plaz ho vtiahol do jazera.

Lan Graves
Lan Graves Foto: OrangeCoSheriff Twiter
Dovolenkového zariadenia Disney's Grand Floridian Resort & Spa.
V blízkosti zábavného parku Walt Disney World chlapca napadol aligátor.
Akigátor vtiahol chlapca do vody.

Pohotovostné zložky v americkom štáte Florida našli dnes telo malého dieťaťa, ktoré v blízkosti zábavného parku Walt Disney World napadol v utorok aligátor. Potvrdili sa tak obavy, že dvojročný chlapec z Nebrasky zomrel po tom, ako ho veľký plaz vtiahol do jazera.

Podľa vyjadrenia okresného šerifa Jerryho Demingsa, ktoré priniesla agentúra AP, našli potápači telo obete "úplne neporušené", a to menej ako 15 metrov od miesta, kde sa nešťastná udalosť odohrala. Nachádzalo sa v hĺbke približne 1,8 metra pod hladinou. Vzhľadom na mútnosť vody museli pri jeho hľadaní použiť sonar.


K napadnutiu dieťaťa aligátorom došlo v utorok večer miestneho času blízko rozľahlého dovolenkového zariadenia Disney's Grand Floridian Resort & Spa, ktoré sa nachádza pri zábavnom parku Walt Disney World. Rodičia nechali chlapca pohybovať sa v plytkej vode pri brehu umelého jazera Seven Seas Lagoon, kde tabule upozorňujú verejnosť iba na zákaz plávať. Otec sa snažil syna zachrániť, pričom utrpel viaceré poranenia.

Akigátor vtiahol chlapca do vody.
Akigátor vtiahol chlapca do vody. Foto: TASR
 

Šerif identifikoval usmrtené dieťa ako Lana Gravesa z obce Elkhorn v Nebraske. Odhaduje sa, že útočiaci aligátor bol dlhý štyri až sedem stôp (1,2-2,1 metra).

Komentáre ( 0)