22. 06. 2016 10:19 | FLORIDA/Twitter

Vidíte na fotke aligátora? Možno práve tento vtiahol do vody malého chlapca

Fotograf ho dobre zamaskovaného zachytil neďaleko od miesta, kde sa nedávno stala tragédia.

Ukrytý aligátor.
Ukrytý aligátor. Foto: Rob Caizza

Len nedávno sme informovali o prípade malého chlapca (†2), ktorého v blízkosti zábavného parku Walt Disney World na Floride usmrtil aligátor. Krokodíl ho vtiahol pod vodu, kde sa dieťa utopilo.

Lan Graves
Lan Graves Foto: OrangeCoSheriff Twiter
 

Aligátori sú však nepochybne „majstrami v maskovaní". Svedčí o tom aj táto fotografia. Zamaskovaného a v tráve dobre ukrytého plaza sa podarilo zachytiť fotografovi Robovi Caizzaovi pri lagúne pri hoteli Grand Floridian. Neďaleko od miesta, kde sa stala tragédia. Fotografia zachytáva aligátora, ktorý sa schováva v úkryte z pokosenej trávy. Aj napriek tomu, že bolo v tom čase krásne počasie a všade je perfektná viditeľnosť, zviera si len tak ľahko nevšimnete.

Lanea Gravesa nechali rodičia pohybovať sa v plytkej vode pri brehu umelého jazera Seven Seas Lagoon. Tabule upozorňujú verejnosť iba na zákaz plávania vo vode. Telo obete našli potápači po sedemnástich hodinách pátrania "úplne neporušené", a to menej ako 15 metrov od miesta, kde sa nešťastná udalosť odohrala. Nachádzalo sa v hĺbke približne 1,8 metra pod hladinou. Odhaduje sa, že útočiaci aligátor bol dlhý 1,2 až 2,1 metra.

Walt Disney World Resort sa po tragédii rozhodol osadiť nové tabule, ktoré majú upozorňovať na nebezpečenstvo plazov.
Walt Disney World Resort sa po tragédii rozhodol osadiť nové tabule, ktoré majú upozorňovať na nebezpečenstvo plazov. Foto: TASR
 

Walt Disney World Resort sa po tragédii rozhodol osadiť nové tabule a ploty, ktoré majú varovať hostí zábavného parku na prítomnosť aligátorov v areáli.

Komentáre ( 0)