13. 07. 2016 17:18 | PARÍŽ/TASR

Kaderník "poloplešatého" francúzskeho prezidenta mesačne zarába takmer 10 tisíc eur

Začína svoj deň veľmi skoro a má veľmi dlhú službu.

Francúzsky prezident Francois Hollande.
Francúzsky prezident Francois Hollande. Foto: TASR

Kaderník francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda dostáva za svoje služby neuveriteľne vysoký plat, a síce až 9.895 eur mesačne.

Uviedol to vo svojom dnešnom vydaní francúzsky satirický a investigatívny týždenník Le Canard enchainé. Týždenník zverejnil časť kópie zmluvy nemenovaného kaderníka ako aj potvrdenie zo strany Elyzejského paláca, ktorý oprávnenosť tejto čiastky zdôvodnil slovami: "Začína svoj deň veľmi skoro a má veľmi dlhú službu: upravuje prezidentove vlasy každé ráno a nevyhnutne aj pred každým vystúpením na verejnosti".

Le Canard enchainé ďalej citoval právnika zmieneného kaderníka, podľa ktorého sa jeho klient kvôli práci pre prezidenta musel vzdať kaderníctva, ktoré vlastnil v Paríži. "Prezidentovi je k dispozícii 24 hodín denne, nikdy nemá náhradníkov. Zmeškal už narodenie svojich detí, ich zlomené ruky, ich operácie...," uviedol právnik.

Kaderníka najali do služieb Hollanda v roku 2012, pričom jeho zmluva trvá až do skončenia prezidentovho úradu, uvádza agentúra DPA. V súlade so stanovenými podmienkami musí zachovávať úplnú mlčanlivosť.

Komentáre ( 0)