18. 07. 2016 07:07 | LONDÝN/TASR

Lietadlo s novým britským ministrom Johnsonom muselo núdzovo pristáť

Stroj mal technické problémy.

Bývalý londýnsky starosta Boris Johnson.
Bývalý londýnsky starosta Boris Johnson. Foto: TASR/AP

Lietadlo vezúce do Bruselu nového britského ministra zahraničných vecí Borisa Johnsona a jeho tím muselo v nedeľu pre "technické problémy" núdzovo pristáť na letisku v Lutone severne od Londýna. Informoval o tom britský rezort diplomacie, citovala ho agentúra AP.

"Počas letu kráľovského letectva (Royal Air Force) smerujúceho v nedeľu poobede z Londýna do Bruselu, na palube ktorého bol minister zahraničných vecí a jeho tím, došlo k technickým problémom, ktoré si vyžiadali pristátie na letisku v Lutone," uviedol hovorca britského ministerstva zahraničia.

Hovorca dodal, že Johnson po pristátí poďakoval posádke lietadla a bol tiež vďačný za krátku a neplánovanú zastávku v Lutone. Do Bruselu následne pokračoval "inými prostriedkami". Prevádzka letiska v Lutone bola v priebehu núdzového pristávania Johnsonovho lietadla celkom pozastavená, informoval britský denník The Guardian.

Boris Johnson, ktorého vedením ministerstva zahraničných vecí poverila uplynulú stredu nová britská premiérka Theresa Mayová, bol jedným z lídrov kampane za brexit. V Bruseli sa má dnes po prvýkrát od britského referenda stretnúť s ministrami zahraničných vecí členských krajín EÚ.

Komentáre ( 0)