20. 07. 2016 21:56 | PARDUBICE/tn.cz

Vystrašený chlapec volal z okna matku. Policajti boli zhrození, čo našli v byte

Plačúceho chlapca si všimla okoloidúca žena, ktorá zavolala hliadku.

Chlapček bol doma sám so psom, z okna volal na matku.
Chlapček bol doma sám so psom, z okna volal na matku. Foto: Mestská polícia Pardubice

Otrasný prípad zanedbávanie dieťaťa riešila hliadka mestskej polície v Čechách. Okoloidúca žena v Pardubiciach si všimla malého chlapca, ktorý plakal v okne a volal mamičku. Keď strážnici vstúpili do bytu, nestačili sa diviť, v akých podmienkach dieťa žilo, informuje tn.cz.

"Chlapček kľačal v okne druhého poschodia bytového domu. Oznamovateľka o neho mala veľký strach," uviedla hovorkyňa pardubických strážnikov Lenka Uskobová. Na miesto okamžite vyrazila hliadka mestskej polície a dieťa sa so strážnikmi začalo rozprávať. "Chlapec plakal, volal mamičku a povedal, že je sám doma. Zrazu, ako by sa zľakol, čo všetko uviedol, prestal so strážnikmi úplne komunikovať a zavrel okno," povedala hovorkyňa.

Strážnici našli dvere bytu, v ktorom chlapec bol, zvnútra sa ozýval akurát štekot psa. Sused hliadke opísal, že v byte býva žena s maloletými deťmi. Naposledy ju vraj videl pred dvoma dňami. Od Odboru sociálnoprávnej ochrany detí sa strážnici dozvedeli, že rodina je podozrivá zo zanedbávania starostlivosti o deti.

Na miesto dorazila aj policajná hliadka. Chlapec sa so strážnikmi začal znovu baviť. Pod rohožkou našli strážcovia zákona kľúče od bytu, ktoré si tam nechával chlapcov starší brat. Policajti tak byt odomkli. Čo našli vnútri, im vyrazilo dych.

"Nachádzal sa tu iba mladší z detí spolu so psom. Z bytu sa šíril silný zápach, bol tu značný neporiadok, psie výkaly, zvyšky ohorkov, jedla a hromada špinavých vecí. Elektrina tu bola odpojená," opísala hrozné podmienky v byte hovorkyňa.

Sociálka chlapca ihneď odobrala a previezla do zariadenia, kde mu mohli poskytnúť okamžitú pomoc. Matku chlapca našli strážnici v podvečer pred domom. Uviedla, že jej druhý syn je u kamaráta. Odtiaľ ho sociálka tiež odviezla. Matka chlapcov teraz bude mať čo vysvetľovať, okrem sociálky sa o ňu zaujíma tiež polícia, ktorá celý prípad vyšetruje.

Komentáre ( 0)