Live
Sledujte NAŽIVO: Počet infikovaných koronavírusom bude rásť, predpokladá Krajčí
Sledujte tu
14. 08. 2016 22:29 | BATON ROUGE/TASR

V štáte Louisiana postihnutom záplavami ospevujú hrdinu. Ženu zachránil v poslednej chvíli

O život prišli traja ľudia a ďalšia osoba je nezvestná.

Hrdina z Louisiany.
Hrdina z Louisiany. Foto: YouTube

Úrady amerického štátu Louisiana dnes v súvislosti s rozsiahlymi povodňami evakuovali do bezpečia vyše 5000 ľudí. Informovala o tom agentúra AP s tým, že polícia zatiaľ potvrdila smrť dvoch ľudí. Ako uviedol denník USA Today, podľa úradov štátu Louisiana o život prišli traja ľudia a ďalšia osoba je nezvestná.

Povodne v Louisiane spôsobili výdatné dažde. Podľa oficiálnej informácie len v meste Baton Rouge za uplynulých 24 hodín spadlo viac ako 30 centimetrov zrážok a v meste Livingston dokonca 50 centimetrov. Meteorológovia pritom predpovedajú, že výdatné zrážky budú pokračovať.


Miestnymi televíznymi stanicami už obletelo video, na ktorom sa podarilo miestnym ľuďom vytiahnuť z potopeného auta ženu a psa v poslednej chvíli.

Niekoľko mužov na člne práve sprevádzalo na svojej lodi novinárov a ukazovali im zaplavené oblasti. Odrazu si však všimli, že z vody trčí červený kufor auta.

Keď sa priblížili, odrazu počuli ženský krik o pomoc. Veslom sa snažili urobiť dieru do plátenej strechy kabrioletu. Keď sa v nej objavila ženská ruka jeden z mužov David Phung skočil do vody a vytiahol ženu von.

Tá okamžite začala lapať po vzduchu. Miesto slov vďaky však povedala: "Dostaňte odtiaľ aj môjho psa."

Chvíľu to trvalo, ale nakoniec sa na hladine objavil aj štvornohý miláčik

Komentáre ( 0)