16. 08. 2016 10:43 | LOS ANGELES/TASR

Požiar v Kalifornii zničil viac než 175 budov, muža označeného za pôvodcu zatkli

Tamojší guvernér Jerry Brown vyhlásil v tejto súvislosti v pondelok stav ohrozenia.

Boj hasičov s lesným požiarom v Kalifornii
Boj hasičov s lesným požiarom v Kalifornii Foto: TASR/AP

Viac než 175 domov a iných budov v meste Lower Lake na území amerického štátu Kalifornia zničil v posledných dňoch požiar porastu, ktorý bol údajne úmyselne založený.

Agentúra AP dnes informovala o zatknutí osoby podozrivej z podpaľačstva, ktorú polícia identifikovala ako 40-ročného muža menom Damin Anthony Pashilk, pochádzajúceho zo susedného mesta Clearlake. Šéf kalifornských hasičov Ken Pimlott oznámil, že uvedený požiar v oblasti severozápadne od Sacramenta spôsobil škody v sume viac ako 10 miliónov dolárov (8,9 mil. eur) a pripravil o domov desiatky rodín. Zranenia ľudí zatiaľ nehlásia, o život však prišlo viacero domácich zvierat.

Hoci sa šírenie požiaru v pondelok spomalilo, hasičom sa ho zatiaľ ešte nepodarilo skrotiť. Zasiahnutá plocha v noci nadnes dosahovala rozlohu vyše 15 štvorcových kilometrov.
Požiar v oblasti Lower Lake je iba jedným z 11 rozsiahlych požiarov porastov, ktoré momentálne hlásia z rôznych častí Kalifornie. Tamojší guvernér Jerry Brown vyhlásil v tejto súvislosti v pondelok stav ohrozenia na území okresov Lake a San Luis Obispo.

Komentáre ( 0)