30. 08. 2016 16:58 | ZLÍN/TASR

Trolejbus v Otrkoviciach narazil do stĺpa a vybehol naň

Medzi ľuďmi, ktorí skončili v nemocnici, bol aj 56-ročný vodič trolejbusu.

Visel na stĺpe.
Visel na stĺpe. Foto: TV NOVA
Zásah hasičov na mieste.
Ďalší záber z miesta nehody
Trolejbus zostal visieť.

Trinásť ľudí utrpelo dnes zranenia pri havárii trolejbusu, ku ktorej došlo v moravskom meste Otrokovice, keď vozidlo na frekventovanej križovatke narazilo do stĺpa trakčného vedenia. Informoval o tom spravodajský server.

"Kĺbový trolejbus vrazil do stĺpa trakčného vedenia a vyšiel po ňom do niekoľkometrovej výšky," povedal krajský hovorca hasičov Libor Netopil. V trolejbuse mohlo podľa prvotných odhadov cestovať okolo 20 ľudí.

Hasiči po príchode na miesto vyslobodili z vozidla päť zranených, ďalší ľudia už boli vonku. Celkovo zdravotníci ošetrili trinásť ľudí, z ktorých päť bolo zranených ťažko. Osemdesiatjedenročnú ženu s mnohonásobnými zraneniami transportoval vrtuľník do olomouckej nemocnice.

"Po dvoch ďalších ťažko zranených osobách odviezli sanitky na urgentné príjmy nemocníc v Zlíne a Uherskom Hradišti," uviedol hovorca krajských záchranárov Petr Olšan. Ľudia podľa neho utrpeli zranenia hlavy, chrbtice aj ďalšie viacnásobné poranenia, u niektorých aj ohrozujúce život.

Ďalšie cestujúci sa zranili stredne ťažko alebo ľahko, skončili v nemocniciach v Zlíne, Kroměříži a Hradišti.

Medzi ľuďmi, ktorí skončili v nemocnici, bol aj 56-ročný vodič trolejbusu. Podľa zlínskej policajnej hovorkyne Moniky Kozumplíkovej bol po nehode v šoku, dychová skúška u neho vylúčila požitie alkoholu. Vylúčená nie je jeho náhla zdravotná indispozícia.

Komentáre ( 0)