31. 08. 2016 07:10 | PRAHA/TASR

Radary v tuneli merali zle, magistrát Prahy vráti vodičom peniaze

Takmer 4000 vodičom vrátia vyše 2,4 milióna Kč.

Policajný radar na meranie prekročenia povolenej rýchlosti vozidiel
Policajný radar na meranie prekročenia povolenej rýchlosti vozidiel Foto: TASR

Magistrát českého hlavného mesta Praha vráti takmer 4000 vodičom vyše 2,4 milióna Kč vybraných na pokutách za prekročenie rýchlosti v novom pražskom tuneli Blanka. Ukázalo sa totiž, že radary v tuneli merali zle, informovala webová stránka iDnes.cz. Na chybu upozornila mestská polícia.

Vodiči, ktorí od februára do konca marca 2016 zaplatili pokutu za prekročenie rýchlosti obmedzenej na 50 km/h, dostávajú od magistrátu písomné vysvetlenie. "Bolo zistené, že pri meraní automatizovaným technickým prostriedkom používaným bez obsluhy pri dohľadu na bezpečnosť premávky na pozemných komunikáciách v tunelovom komplexe Blanka, a to v období od 8. februára 2016 do 31. marca 2016, sa vyskytli technické problémy, ktoré mohli mať vplyv na presnosť určenia výsledku merania rýchlosti vozidla prechádzajúceho týmto úsekom," píše sa v listoch.

Magistrát pokuty za nesprávne identifikované prekročenie najvyššej dovolenej rýchlosti stornoval. Podľa hovorcu magistrátu Víta Hofmana išlo o 3796 prípadov. Magistrát už zmenil dodávateľa aj prevádzkovateľa systému merania, dodala iDnes.cz.

Komentáre ( 0)