22. 09. 2016 18:09 | BERLÍN/TASR

Záhadná smrť nemeckého politika má šokujúce vysvetlenie. Bol vrah

Súdna pitva preukázala, že Brunner netrpel deklarovaným vážnym ochorením genetického charakteru, ktoré vedie k všeobecnému zlyhaniu vnútorných orgánov.

Gerwald Claus Brunner.
Gerwald Claus Brunner. Foto: Twitter

Nemecké orgány činné v trestnom konaní majú už jasno v otázke nečakaného úmrtia člena niekdajšej frakcie Pirátskej strany v berlínskom krajinskom parlamente Gerwalda Clausa-Brunnera, ako aj 29-ročného Jana L., ktorého bezduché telo našli v pondelok popoludní zároveň s mŕtvym politikom v jeho byte v nemeckej metropole.

Svoje priznanie poslal poštou

Tamojšia prokuratúra dnes ústami hovorcu Martina Steltnera informovala, že vyšetrovanie kauzy pozastavuje, pretože v balíku, ktorý Claus-Brunner odoslal svojmu niekdajšiemu partnerovi a ktorý prevzali susedia adresáta informujúc následne o ňom políciu, sa nachádzal list s priznaním.

Úvahy vyšetrovateľov, že zosnulý, ktorý spáchal samovraždu s využitím elektrického prúdu, predtým pripravil o život druhého muža, sa potvrdili a keďže trestné stíhanie pre dôvodné podozrenie (v tomto prípade nie vraždy, ale zabitia, ako špecifikovali odborníci) nie je možné viesť voči mŕtvym osobám, dochádza k jeho zastaveniu.

O prípadnej existencii spolupáchateľov alebo osôb, ktoré by mali o zločine vedomosti a mohli mu zabrániť, zainteresované orgány nevedia.

Obeť sa v minulosti cítila byť prenasledovaná

Podrobnosti o obsahu listu na verejnosť neprenikli s výnimkou informácie, že Jan L., ktorý sa v minulosti cítil prenasledovaný Clausom-Brunnerom a ktorý na politika podal v júni 2016 dokonca trestné oznámenie pre tzv. stalking, prišiel o život zrejme vo svojom byte v berlínskej štvrti Wedding, a to pravdepodobne ešte vo štvrtok 15. septembra večer.

Ako a prečo prepravil Claus-Brunner jeho telo do vlastného bydliska v štvrti Steglitz nie je zatiaľ jasné a možno zostane navždy tajomstvom zosnulého.

O prípade informovali internetové vydania nemeckých periodík Der Tagesspiegel, Bild a ďalších, ako aj tamojšie elektronické médiá. Na webovom portáli rozhlasovej a televíznej stanice RBB sa v uplynulých dňoch objavil videozáznam z plenárneho zasadania zastupiteľského zboru v júni 2016, na ktorom Brunner reční okrem iného aj o tom, že jeho kolegovia aj na začiatku niektorého z plenárnych zasadaní nového volebného obdobia budú môcť vstať na jeho počesť a uctiť si ho minútou ticha.

Vraždu avizoval no chorobou netrpel

V svetle nedávno minulých udalostí to vyznieva ako avízo samovraždy, istý čas sa však hovorilo aj o tom, že sa to môže odvíjať aj od politikovho nevyliečiteľného ochorenia, v súvislosti s ktorým mohol rátať s úmrtím.

Medzičasom však nemecké médiá priniesli informáciu, v zmysle ktorej súdna pitva preukázala, že Brunner netrpel deklarovaným vážnym ochorením genetického charakteru, ktoré vedie k všeobecnému zlyhaniu vnútorných orgánov. Informácie, na základe ktorých žili jeho kolegovia v presvedčení, že má pred sebou maximálne dva roky života, boli teda zrejme vymyslené.

Komentáre ( 0)