07. 10. 2016 13:40 | TŘINEC/IDNES

Šialená naháňačka v Čechách! Ukončil ju až odvážny kamionista

Podľa zistení polície, Poliak už raz z benzínky bez platenia ušiel.

Takto skončila dramatická naháňačka.
Takto skončila dramatická naháňačka. Foto: Policie ČR

Česká polícia prenasledovala dvojicu cudzincov, ktorí v Třinci utiekli z benzínovej pumpy bez zaplatenia. Pri zbesilom úteku, vodič poľskej národnosti ohrozoval aj ďalšie autá a jazdil v protismere. Všetko to ukončil kamión, ktorý mu zatarasil cestu.

Polícia sa dvoch Poliakov snažila zastaviť už v meste, no jej pokyny Poliaci úplne ignorovali a pokračovali v jazde.

Za Českým Tešínom 27-ročný Poliak šliapol na plyn a začala sa šialená naháňačka.

„Vodičovi sa museli vyhýbať autá v smere jeho jazdy aj v protismere, aby nedošlo k nehode. Svojou bezohľadnou jazdou ohrozoval bezpečnosť premávky," povedala policajná hovorkyňa Zlatuše Viačková.

Prenasledovaní muži vo vysokej rýchlosti prebehli obcami Chotěbuz a Louky a blížili sa ku Karvinej.


Zastaviť ich donútil až kamión a namierená zbraň polície. Vodiča kamiónu kontaktovala polícia a dohodli sa, že urobí Poliakom škrt cez rozpočet.

„Unikajúce vozidlo sa priblížilo k zátarasu a vodič začal brzdiť. Vo chvíli, keď už nemal kam ujsť, pridal plyn a namieril auto na zasahujúceho policajta," opísala Viačková.

Policajti oboch mužov vytiahli z auta a nasadili im putá.

Šofér auta je obvinený zo spáchania niekoľkých priestupkov v doprave, zo spáchania priestupku neuposlúchnutia výzvy a priestupkov majetkového charakteru.

Podľa zistení polície, Poliak už raz z benzínky bez platenia ušiel, bolo to v septembri. Polícii sa nakoniec ku všetkým skutkom priznal. Informácie priniesol portál iDnes.