20. 10. 2016 09:39 | ANKARA/TASR

Turecké nálety zabili pri Aleppe 200 kurdských bojovníkov

Podľa veliteľa Kurdov zahynulo nanajvýš 10 bojovníkov.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka

Približne 200 kurdských bojovníkov zahynulo pri útokoch tureckých lietadiel severne od sýrskeho mesta Aleppo, informovala dnes agentúra AP s odvolaním sa na agentúru Anadolu.

Podľa nej turecké stroje zaútočili v noci nadnes na 18 pozícií sýrskych Kurdov z Oddielov ľudovej sebaobrany (YPG), ktoré Spojené štáty považujú za najefektívnejšiu silu v boji proti teroristickej organizácii Islamský štát. Ankara ale tvrdí, že bojovníci z YPG sú napojení na Kurdov v Turecku, kde útočia na vládne sily.

Kurdi popreli správy o 200 mŕtvych po tureckých útokoch

Veliteľ kurdských milícií v Sýrii poprel správy, podľa ktorých pri útokoch tureckých lietadiel severne od sýrskeho mesta Aleppo zahynulo v noci nadnes 200 kurdských bojovníkov.

Veliteľ kurdských Oddielov ľudovej sebaobrany (YPG) Mahmúd Barchadán pre agentúru AP uviedol, že útoky tureckých tankov na jeho jednotky, ktoré bojujú proti teroristom z tzv. Islamského štátu, sa začali v stredu a stále pokračujú.

Dosiaľ však podľa Barchadána neprišlo o život viac ako desať kurdských bojovníkov, zranenia utrpelo zhruba 20. Dodal, že turecké lietadlá sa pripojili k útokom v noci nadnes.

Turecká agentúra Anadolu predtým informovala, že turecké lietadlá zaútočili na 18 pozícií YPG, ktoré Spojené štáty považujú za najefektívnejšiu silu v boji proti Islamskému štátu. Ankara ale tvrdí, že bojovníci z YPG sú napojení na Kurdov v Turecku, kde útočia na vládne sily.