31. 10. 2016 19:44 | BRATISLAVA/TV Markíza

Už sa poberal na druhý svet, keď sa stal zázrak. Dodnes tomu nerozumie

Muž, ktorý po páde z motorky zostal bezvládne ležať v rokline, sa pomoci nevedel dočkať.

Iba bezvládne ležal v rokline.
Iba bezvládne ležal v rokline. Foto: TV Markíza

Keď k nemu dlhé hodiny nikto neprichádzal, nakrútil video, v ktorom sa lúči s najbližšími.

„Pokašľal som to, priznávam. .. ležím tu už večnosť. Chcel som vám len povedať, že vás ľúbim. Prepáčte, že som bol taký hlúpy," lúčil sa so svetom.

Motorkár nakrútil tento odkaz minulý týždeň po havárii, po ktorej skončil v asi 30 metrovej hlbokej rokline. Zostal v nej nehybne ležať, sám, bez pomoci a signálu.

„Nemohol som sa pohnúť. Snažil som sa nejako postaviť, ale nešlo to," opisuje Kevin Diepenbrock.

Nečudo, pri nehode si totiž zlomil rebrá, prepichol pľúca a poškodil chrbticu. Na pomoc čakal viac ako deň. Plynúcimi hodinami mu sily ubúdali, nevládal už ani volať o pomoc.

 

„Počul som, ako okolo prechádzajú stovky motoriek. Podľa zvuku sa mi zdalo, že sú odo mňa asi 15 metrov, nemohol som nič robiť," hovorí.

Ešte väčší strach zo smrti prichádzal s blížiacou sa nocou. Uvedomoval si, že v ho môže napadnúť zver. Po 30 hodinách sa však dočkal. Jeho chabé volanie o pomoc začuli motorkári, ktorí si nad roklinou urobili prestávku.

„Nedá sa vysvetliť, ako ma mohli počuť volať o pomoc, keď som už ledva dýchal. Je to naozaj zázrak," dodal.

Jazvy, ktoré mu zostanú na tele, bude považovať za memento. Kevin si dnes uvedomuje zraniteľnosť každého z nás. Jeho priateľ, s ktorým v osudný deň jazdili na motorke, totiž haváriu neprežil.

Komentáre ( 0)