02. 11. 2016 15:55 | LONDÝN/THE SUN, ROCK

Pilot boeingu sa za perverzné fotky z kokpitu dostal do problémov

Podľa sériových čísel viditeľných na fotografiách je zrejmé, že zábery boli urobené na palubách dvoch rôznych lietadiel.

Lietadlo pilotoval nohami.
Lietadlo pilotoval nohami. Foto: Scallywagandvagabond/TWITTER

Colin Glover (51) je pilotom Britských aerolínií. Zamestnávateľ ho suspendoval po tom, ako sa na internete objavili nahé fotografie z kokpitu letiaceho lietadla. Na fotografiách je nahý muž, oblečený v ženských pančuchách, ktorý sa počas letu ukája. Colin popiera obvinenia, že na snímkach je on.

Podľa sériových čísel viditeľných na fotografiách je zrejmé, že zábery boli urobené na palubách dvoch lietadiel. Je na nich vidieť, že pilot napriek neobvyklej činnosti, stále lietadlo riadil - nohami. Ďalšie snímky ukazujú nahého muža, ktorý sa fotografoval na toaletách, iné zas pornografický materiál, rozložený na riadiacich paneloch lietadla.

ZDROJ: Scallywagandvagabond/TWITTER

Glover v leteckej spoločnosti pracuje 26 rokov. Pravidelne pilotuje lietadlá Boeing 777 na dlhých letoch do mnohých destinácií po celej planéte: Ameriky, Afriky i karibských krajín. V jeho profile sa píše, že má bohaté skúsenosti s lietaním na komerčných linkách s Boeingmi 777 a B737.

Inkriminované snímky vyzerajú, ako by boli fotené na palube Boeingu 777. Pravdou je, že veľké spoločnosti sa dnes spoliehajú na auto pilotov, takže ľudská posádka má čas na kratochvíle.

„Je to aj tak veľmi nebezpečné, aj keď ste v strede letu, môžete sa rýchlo dostať do turbulencií," povedal letecký expert Chris Yates.

Zdroj z aerolínií uviedol, že bude podrobne vyšetrené, či fotky nepochádzajú zo simulátora. Expert však hovorí, že podľa neho sú zo skutočného lietadla. Iný hovorí, že simulátory predsa nemajú toalety, kde by sa dalo fotiť. Britské aerolínie celú vec berú veľmi vážne a budú pokračovať vo vyšetrovaní.

Fotky sú iba posledným škandálom zo série excesov spojených s vyčíňaním pilotov Britských aerolínií. Iní piloti sa zas zaplietli do barovej bitky v Texase počas medzipristátia. Iný zas bral úplatky od omeškaných pasažierov za to, že ich počká. Ďalší zas v opitosti mimo pracovnej doby vyvádzal na palube a obťažoval pasažierov.

Informáciu priniesol denník The Sun.

Komentáre ( 0)