07. 11. 2016 14:24 | BRUSEL/TASR

Muž pri bitke svojmu rivalovi vylúpol oči

Polícia mala najprv podozrenie, že útok bol súčasťou konfliktu medzi dvoma miestnymi gangmi.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: Ollyy/SHUTTERSTOCK

Hádka dvoch mužov v Bruseli sa skončila ohavným činom: jeden druhému vylúpil oči, ktoré polícia našla na zemi v blízkosti miesta činu. Informoval o tom dnes belgický denník L'Avenir odvolávajúci sa na agentúru Belga.

Podľa zdrojov blízkych vyšetrovaniu sa všetko začalo hádkou v sobotu poobede medzi dvoma mužmi v bruselskej štvrti Ixelles. V noci zo soboty na nedeľu sa muži údajne začali biť a jeden druhému vylúpil oči. Útočník z miesta činu utiekol.

Polícia po príchode na miesto našla na zemi oči poškodeného a predmet, ktorý pri ohavnom čine útočník zrejme použil. Vážne zraneného oslepeného muža odviezli do nemocnice. Podozrivého z útoku v nedeľu chytila polícia a obvinila ho z ublíženia na zdraví, mučenia a neľudského správania.

Polícia mala najprv podozrenie, že útok bol súčasťou konfliktu medzi dvoma miestnymi gangmi. Prvé výsledky vyšetrovania ukazujú, že hádka mužov súvisela s tým, že pochádzajú z rôznych častí Afriky. Obaja sú afrického pôvodu, podozrivý muž má holandské občianstvo a zranený je Belgičan, informoval denník L'Avenir.