09. 11. 2016 06:50 | SHIQIAO/kacs

Rodičia väznili 23 rokov postihnutého syna v stodole v reťaziach

Obhajovali sa tým, že nemajú peniaze na lekársku starostlivosť.

Postihnutého muža väznili rodičia v stodole.
Postihnutého muža väznili rodičia v stodole. Foto: Profimedia.sk

Nahého, schúleného do klbka, našli v čínskej dedine Shiqiao v studenej stodole duševne chorého muža, ktorého tam pred 23 rokmi uväznili jeho krutí rodičia. Muž bol dokonca pripútaný reťazami, aby nemohol utiecť.

Lu Zhi (41) začal prejavovať známky duševnej nestability, keď mal iba 18 rokov. Začalo sa to tým, že najprv niečo ukradol, neskôr sa začal správať agresívne voči ľuďom okolo seba, vrátane rodičov.

Muža zachránili dobrovoľníci.
Muža zachránili dobrovoľníci. Foto: Profimedia.sk
 

Otec Lu Xunyao povedal, že ho spolu s manželkou vzali do nemocnice, ale peniaze na jeho liečbu nemali. Nemohli si to dovoliť.

Rodičia sa preto rozhodli, že syna zatvoria do rodinnej stodoly medzi kravy. Síce denne dostával jedlo aj pitie, ale Lu Zhi nemal ani posteľ, spávať musel na slame.

Denne ho kŕmili a dávali mu vodu, spať ale musel na slame.
Denne ho kŕmili a dávali mu vodu, spať ale musel na slame. Foto: Profimedia.sk
 

Muža z domáceho väzenia vyslobodili dobrovoľníci po tom, čo dedinčania odhalili šokujúce tajomstvo rodiny. Je schopný komunikovať, ale prejavuje známky ťažkej mentálnej degradácie. Teraz sa aspoň dostal do rúk profesionálov, ktorí sa o neho budú starať. Jeho zdravotný stav nemusí byť nezvratný, ale zabezpečia mu aspoň kvalitu života, akú pred tým nepoznal.

Komentáre ( 0)