Live
Sledujte NAŽIVO: Matovič o téme Arca Capital. Na Fica a Pellegriniho má vlastné otázky
Sledujte tu
01. 12. 2016 07:56 | BOGOTA/TASR

Identifikovali 59 zo 71 obetí havárie lietadla v Kolumbii

Lietadlu zrejme došlo palivo, vyplýva to zo záznamu palubnej komunikácie.

Fanúšikovia zapaľujú sviečky.
Fanúšikovia zapaľujú sviečky. Foto: TASR

Forenzní odborníci v Kolumbii v stredu oznámili, že zatiaľ identifikovali 59 zo 71 ľudí, ktorí zahynuli v pondelok neskoro večer 28. novembra pri havárii lietadla. Experti vyjadrili nádej, že prácu dokončia dnes. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Medzi identifikovanými je 52 Brazílčanov, päť Bolívijčanov, jeden Venezuelčan a jeden Paraguajčan.

Nehoda lietadla v Kolumbii.
Nehoda lietadla v Kolumbii. Foto: TASR
 

Lietadlu zrejme došlo palivo

Pilot charterového lietadla krátko pred haváriou riadiacej veži oznámil, že stroju s brazílskym futbalovým mužstvom na palube došlo palivo. Vyplýva to zo záznamu palubnej komunikácie, ktorá sa dostala do rúk tamojšej rozhlasovej stanice W Radio.

Na zázname je počuť dispečerku dávajúcu lietadlu pokyny v čase, keď už strácalo rýchlosť a výšku približne 13 kilometrov od letiska v Medellíne. Tesne pred prerušením spojenia pilot uviedol, že lietadlo sa nachádza 2,7 kilometra nad zemou. Pilot opakovanie žiadal o pristátie kvôli "úplnému zlyhaniu elektroniky" a nedostatku paliva.

Lietadlo, ktoré sa zrútilo v Kolumbii, prepravovalo členov brazílskeho futbalového klubu Chapecoense a novinárov. K havárii došlo v pondelok krátko pred polnocou miestneho času v hornatej oblasti kolumbijskej provincie Antioquia. Zo 77 osôb na palube prežili iba šiesti - traja futbalisti, dvaja členovia posádky a jeden novinár. Všetci však utrpeli vážne zranenia.

Brazílske vzdušné sily už pripravili nákladné lietadlo typu Hercules a čaká v kolumbijskom meste Medellin, aby dopravilo naspäť do vlasti telá obetí, z ktorých väčšinu tvoria hráči spomínaného brazílskeho futbalového tímu Chapecoense.

 

Komentáre ( 0)