02. 12. 2016 12:19 | BOGOTA/kacs

Lietadlo s futbalistami sa možno zrútilo pre videohru

Zdržanie pravdepodobne spôsobil jeden z hráčov.

Pracovníci pohrebnej služby v Medellíne pripravujú poslednú rozlúčku.
Pracovníci pohrebnej služby v Medellíne pripravujú poslednú rozlúčku. Foto: TASR

Lietadlo s brazílskym futbalovým tímom, ktoré sa zrútilo v Kolumbii, zrejme oneskorene vzlietlo pre celkom banálnu vec. Ako informuje portál Daily Mail, zdržanie 20 minút spôsobil jeden z hráčov, ktorý nevedel nájsť svoju stratenú videohru.

Kvety visia z futbalovej siete na počesť Chapecoense futbalistov.
Kvety visia z futbalovej siete na počesť Chapecoense futbalistov. Foto: TASR
 

Upozornil na to obranca futbalového tímu z Chapecoense Demerson Costa, ktorý so spoluhráčmi na zápas v Kolumbii neodletel, pretože bol zranený. Riaditeľ klubu Chinh Di Domenico podľa neho v spoločnej skupine v aplikácii Whatsapp pred odletom zavtipkoval, že výprava má oneskorenie, pretože si jeden z hráčov zabudol z batožiny vytiahnuť videohru. Od personálu na letisku žiadal, aby mu tašku vybrali z batožinového priestoru, aby si prístroj mohol vziať na palubu.

Oneskorený odchod znamenal, že plánovanú zastávku na tankovanie v meste Cobija, na hranici medzi Brazíliou a Bolíviou, nestihli. Letisko totiž po polnoci už nefungovalo. Tankovať ešte mohli v kolumbijskom hlavnom meste Bogota.

Riaditeľ leteckej spoločnosti Lamia, ktorému lietadlo patrilo, uviedol, že pilot zrejme mylne vyhodnotil, že palivo postačí až do cieľa. „Bol to pilot Miguel Quiroga, ktorý sa rozhodol letieť do Medellínu, bez toho, aby sa snažil natankovať v Bogote. Pilot bol ten, kto sa rozhodol. Myslel si, že palivo vydrží, "povedal Gustavo Vargas.

Nehoda lietadla v Kolumbii.
Nehoda lietadla v Kolumbii. Foto: TASR
 

O tom, že lietadlu došlo palivo, sa špekuluje už niekoľko dní, pretože stroj po páde neexplodoval. Potvrdil to aj záznam hovoru pilotnej kabíny s letovým dispečerom. Pilot hlásil výpadok elektroniky a kvôli nedostatku paliva žiadal o povolenie na núdzové pristátie.


Povolenie na pristátie síce dostal, ale pohonné hmoty mu došli skôr, než bol schopný pristáť. Nehodu neprežilo 71 ľudí, šiesti zázrakom prežili, ale ich zranenia sú vážne.

 


Komentáre ( 0)