10. 12. 2016 19:00 | UKRAJINA/ TV Markíza

Vlastné deti nechala vyhladovať na smrť. Dôvod vám poriadne zdvihne tlak

Chlapčekova trojročná sestra bojuje o život. Mnohí Ukrajinci žiadajú pre matku trest smrti.

Vlastné deti nechala vyhladovať na smrť. Dôvod vám poriadne zdvihne tlak
Vlastné deti nechala vyhladovať na smrť. Dôvod vám poriadne zdvihne tlak Foto: TV Markíza

Vlastné deti nechala vyhladovať na smrť. Ukrajinská polícia rieši otrasný prípad nezodpovednej matky. Tá vyše týždňa nechala dve deti bez jedla a vody v byte, zatiaľ čo ona trávila čas so svojím milencom.

Toto je byt, v ktorom 20-ročná matka z Kyjeva nechala na dlhých deväť dní svoje deti napospas osudu. Synček Daniiil mal pritom iba rok, dcéra Anna necelé tri. Matka ich v byte zamkla bez jedla a vody, za celý čas ich ani raz neprišla skontrolovať. Chlapček zomrel.

"Nikto sa o nich nestaral, žiadny dospelý na nich nedozeral. Chlapec zomrel, dievčatko do nemocnice previezli v bezvedomí, jej stav je kritický a lekári bojujú o jej život," povedala hovorkyňa kyjevskej polície Oksana Blishchyk. 

"Dôvodom jej kritického stavu je celkom jednoznačne podvýživa. Venujeme jej maximálnu starostlivosť," povedala lekárka Albina Anisimova.

Vystrašené deti sa podľa všetkého snažili z bytu uniknúť, pred vchodovými dverami bolo potrhané linoleum, cez zamknuté dvere sa však nemali šancu dostať von. Susedia počuli deti kričať, niektorí údajne kontaktovali aj políciu, tá však nič nepodnikla.

"Tieto deti nonstop plakali. No nie tak ako bežné deti, že chvíľu plačú a potom prestanú. Bolo to skôr niečo ako zavýjanie," povedala suseda. 

Zatiaľ čo dve maličké deti prežívali nepredstaviteľné muky, matka trávila čas u svojho nového priateľa, s ktorým údajne čaká ďalšie dieťa. Pred políciou vypovedala, že nevedela, že deti môžu zomrieť. Za tento čin jej hrozí osem rokov za mrežami. Prípad vyvolal vášnivú diskusiu na internete, mnohí ukrajinci pre matku žiadajú trest smrti.