15. 12. 2016 16:08 | BERLÍN/ROCK, METRO

Nový zvrat v prípade brutálneho útoku, polícia už pozná národnosť mužov

Páchatelia sa po spáchaní činu schovávajú v zahraničí.

Video svojou brutálnosťou šokovalo svet.
Video svojou brutálnosťou šokovalo svet. Foto: NEW YORK POST/YOUTUBE

Britský denník Daily Mail prišiel s informáciou, že jedného zo štyroch páchateľov polícia zadržala a ostatní sú na úteku. Nemecký denník Bild uviedol, že totožnosť mužov je polícii známa. Podľa zdrojov Focus.de sú páchatelia bulharskej národnosti a sú v príbuzenskom vzťahu.

Polícia odmietla poskytnúť k prípadu bližšie informácie, zatiaľ iba potvrdila, že má desať dôkazov. Podľa Daily Mail sa útočník volá Svetoslav Stoykov (26) a v Bulharsku už bol trestaný, je otcom troch detí a žije vo Varne.

Nemecké média otvorene hovoria o tom, že páchatelia ušli po spáchaní činu do zahraničia. Útok sa stal už skôr - 27.októbra. Polícia sa pri vyšetrovaní nevedela dlho pohnúť, pomohlo až vyhlásenie odmeny za pomoc pri hľadaní násilníkov.V súvislosti s extrémne brutálnym útokom, ktorý otriasol svetovou verejnosťou, nemecká polícia zadržala podozrivého muža, či ide o Stoykova neupresnila.

Pomôcť je mal bodyguard americkej speváčky Lady Gaga, ktorý ponúkol odmenu 2000 eur za informácie o útočníkovi.

Prominentný bodyguard Michael Kuehr (54) so svojimi ľuďmi.
Prominentný bodyguard Michael Kuehr (54) so svojimi ľuďmi. Foto: MICHAEL KUHR/YOUTUBE
 

Na šokujúcom videu je zachytená brutálna scéna, kedy výtržník s pivom v ruke, surovo kopne 26-ročnú ženu do chrbta.

Tá nič netušila a práve schádzala dole schodiskom, následkom kopanca letela ponad schody a zastavila sa až na podlahe. Útočník sa za ňou chladnokrvne zakrádal a vôbec ho po útoku stav ženy nezaujímal. Obeť okamžite previezli do nemocnice.

Nikto sa k video nechcel vyjadrovať ani pomôcť polícii až do momentu, kedy celá situácia nahnevala bodyguarda hviezd Michaela Kuehra (54), ktorý ponúkol za dolapenie páchateľa a jeho komplicov odmenu.

Kuehr, ktorý pracoval napríklad aj pre Charlize Theron a Angelinu Jolie povedal, že keď pri raňajkách videl video na internete, skoro sa povracal. Preto sa rozhodol pomôcť, napísal denník METRO.

Bodyguard sa vyjadril, že je absolútne proti braniu spravodlivosti do vlastných rúk a podporuje políciu, preto aj úrady informoval o tom, čo zistil. Dokonca aj jeden obchodník, ktorý chcel zostať v anonymite ponúkol odmenu až 10-tisíc eur za informácie o útočníkovi.

 


ZDROJ: NEW YORK POST/YOUTUBE

Teraz, keď je už v rukách polície 5-tisíc eur dostane informátor a zvyšok napadnutá žena.

Komentáre ( 0)