21. 12. 2016 12:07 , článok bol aktualizovaný 21. 12. 2016 18:21 | BERLÍN/TASR, kc

Toto je tvár hlavného podozrivého z útoku na vianočné trhy v Berlíne

Páchateľ útoku je vraj zranený, polícia je na stope Tunisana, ktorého doklady sa našli v kabíne kamióna.

Na snímke Anis Amri - hlavný podozrivý v prípade berlínskeho útoku.
Na snímke Anis Amri - hlavný podozrivý v prípade berlínskeho útoku. Foto: profimedia/REX/shutterstock.com

Podľa najnovších informácií podozrivého Tunisana ešte v auguste tohto roka zatkla nemecká polícia v meste Friedrichhafen. Muž na seba upozornil tým, že zháňal zbraň a mal namierené do Talianska. Sudca ho však prepustil.

Na svojom webe o tom informovala televízia CNN, ktorá sa odvoláva na nemenovaný zdroj z prostredia nemeckých bezpečnostných zložiek. Nemecká polícia v súvislosti s pátraním po podozrivom Tunisanovi podnikla operáciu v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko. Informovali o tom nemecké médiá.

Nemecko ponúka za dolapenie podozrivého muža odmenu vo výške 100-tisíc eur, píše CNN.

V azylovom stredisku v meste Emmerich na západe Nemecka, kde muž v minulosti žil, sa chystá razia.

 

V kabíne kamióna našli doklady

Na podlahe v kabíne kamiónu, ktorým v pondelok neznámy útočník vošiel na vianočný trh v Berlíne a zabil 12 ľudí, sa našli dokumenty o dočasnom povolení na pobyt písané na Tunisana menom Anis Amri. Polícia uvádza, že ide o falošné doklady, podľa ktorých sa muž narodil v roku 1992 v meste Tatouine v južnom Tunise.

Doklady vydali úrady v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, kde prebehla bližšie nešpecifikovaná policajná operácia. Médiá uvádzajú, že hľadaný páchateľ útoku môže byť zranený v dôsledku zápasu s poľským šoférom kamiónu, ktorého premohol a zabil.

Denníky Allgemeine Zeitung a Bild píšu, že podozrivý Tunisan má 21 alebo 23 rokov a používa štyri rôzne mená či prezývky. Berlínska polícia ohľadne pondelňajšieho útoku vyhodnocuje vyše 500 indícií. Vyšetrovatelia pracujú s výpoveďami svedkov, stopami DNA či odtlačkami prstov, ale aj s údajmi o polohe, ktoré umožňujú identifikovať mobilný telefón páchateľa.

Komentáre ( 0)