01. 01. 2017 09:42 | NEW YORK/TASR, kc

Takto oslavovali príchod roka vo svete: Ohňostroje vo svetových metropolách

Na newyorskom Times Square vítal Nový rok miliónový dav.

Novoročný ohňostroj v Hongkongu.
Novoročný ohňostroj v Hongkongu. Foto: TASR/AP

Miliónový dav privítal v noci nadnes príchod Nového roka na newyorskom námestí Times Square. Bezpečnosť oslavujúcich v New Yorku zaisťovalo celkovo viac ako 7000 policajtov.
Nechýbali ani členovia špeciálnych protiteroristických kománd a psy cvičené na vyhľadávanie bômb. V okolí Times Square bolo rozmiestnených aj zhruba 65 áut na odvoz odpadu a vyklápacích vozidiel, aby zabránili podobným útokom kamiónmi, k akým došlo v Berlíne alebo Nice.

Účastníkov osláv z radov Newyorčanov i turistov neodradili prísne bezpečnostné opatrenia ani mrazivé počasie. Mnohí z nich prišli na námestie už niekoľko hodín pred polnocou, aby si zaistili dobré miesta.

 

Priamy prenos zo zábavného programu na Times Square, ktorého hlavnou hviezdou bola speváčka Mariah Carey, ako zvyčajne zaisťovala televízia ABC. Vystúpenie speváčky skomplikovala technická porucha, kvôli ktorej musela nakrátko prerušiť koncert.

Minútu pred polnocou sa začala spúšťať svetoznáma kryštálová guľa vážiaca takmer 500 kilogramov, ktorá symbolicky ohlásila príchod roka 2017. Tento tradičný "rituál" sa na Times Square v centre Manhattanu organizuje od roku 1907.

Pozrite si ohňostroje vo svetových metropolách

Sydney

zdroj: Twitter/Serpan99

Londýn

zdroj: Twitter/ABC News

Paríž, Disneyland

zdroj: Twitter/Cabrolina

Hongkong

zdroj: Twitter/The Telegraph

Rio de Janeiro


Kuala Lumpur

zdroj: Twitter/EduardoMacintosh

Tokio

Moskva


 Dubaj


Komentáre ( 0)